تعریف دعاوی خانواده

 

تعریف دعاوی خانواده

 

"قانون خانواده" به قوانین، مقررات و رویه های دادگاه مربوط به خانواده اشاره دارد. در حالی که برخی از مسائل حقوق خانواده ممکن است بدون وکیل رسیدگی شود، فرآیندهایی مانند طلاق و حضانت فرزند و... اغلب به مهارت و تخصص یک وکیل ماهر نیاز دارد. دعاوی حقوقی خانواده فرآیندی است که برای حل و فصل اختلافات خانوادگی که با هیچ وسیله دیگری قابل حل نیست استفاده می شود. این می تواند شامل مسائل مربوط به پدری، طلاق، حمایت از فرزند یا موارد دیگر باشد. در طول این فرآیند، قاضی با ایجاد حکم دادگاه اختلاف را حل می کند.

 

راهنمای دعاوی خانواده

 

دعاوی خانوادگی در ایران تقریباً بیشتر زمان ها برای همسران و فرزندان به طور یکسان دشوار است، به خصوص اگر این دعوا شامل طلاق، نفقه فرزند و حضانت فرزند باشد. جدای از ناهنجار بودن خبر دادن به خانواده و دوستانتان، سوال فوری‌تر این است که بعد از ارائه یک دعاوی حقوقی چه اتفاقی می‌افتد. واکنش فوری شما ممکن است تماس با یک وکیل خانواده حقوقی یا وکیل طلاق باشد.، اما درک نحوه عملکرد فرآیند دعوی نیز کمک می کند.

 

دعاوی املاک و مستغلات اغلب شامل دعاوی خانوادگی است. برادران از برادران شکایت می کنند. خواهران از خواهران شکایت می کنند. و حتی کودکانی که از والدین خود شکایت می کنند. در زمینه املاک و مستغلات، دعاوی معمولاً برای تقسیم است. تقسیم بندی در جایی مناسب است که اعضای خانواده مالک مشترک اموال غیرمنقول باشند و یکی از خواهران و برادران بخواهد ملک را به زور بفروشد. یکی دیگر از دلایل احتمالی دعوا در دعوای خانوادگی، ادعای اعتماد ناشی از آن است. اعتماد در نتیجه زمانی مناسب است که یکی از اعضای خانواده برای خرید یک ملک کمک مالی کرده باشد اما مالک آن ملک نباشد. دعوای اعتماد حاصل به دنبال ادعای مالکیت در یک ملک است حتی اگر یکی از طرفین مالکیت نداشته باشد. اختلافات خانوادگی به ندرت توسط تفکر منطقی یا تجزیه و تحلیل هزینه و فایده کنترل می شود.

 

4 نکته که باید هنگام ورود به دعوای خانوادگی

 

  • استخدام وکیل دعاوی املاک و مستغلات
  • درخواست تجزیه و تحلیل پرونده
  • به عقل گوش کن!
  • پیشنهادهای خرید یا فروش

 

هر وکیل خانواده‌ای به شما می گوید که دعوای حقوقی بین اعضای خانواده می تواند طولانی، استرس زا و پرهزینه باشد. همچنین باید هزینه‌های فرصتی را که با دعاوی حقوقی همراه است در نظر بگیرید. ممکن است وقت خود را صرف چیزهای سازنده‌تر کنید و می‌توانید پول خود را برای چیزهای ارزشمندتر خرج کنید. اگر این چهار پیشنهاد را در نظر نداشته باشید، ممکن است مشکل خود را حل نکنید، اما می دانید که با مشاوره حقوقی خوب و مشاوران خوب تصمیمی آگاهانه می گیرید.

 

انواع دعاوی خانوادگی 

  
قانونی در جهت حفاظت و تقویت بنیان خانوادگی به اجرا درآمده است که " قانون حمایت خانواده " نام دارد . همانگونه که از نام این قانون مشخص است، این قانون مربوط به حمایت از خانواده و به نظم در آوردن روابط خانوادگی و جلوگیری از دعاوی خانوادگی است . به همین دلیل، در ماده 4 این قانون ، دعاوی خانوادگی و انواع آن بیان شده است . بر اساس این ماده ، انواع دعاوی خانوادگی عبارتند از:   


1- نامزدی و خسارات ناشی از بر هم زدن آن   
2- نکاح دائم ، موقت و اذن در نکاح   
3- شروط ضمن عقد نکاح   
4- ازدواج مجدد   
5- جهیزیه   
6- مهریه   
7- نفقه زوجه و اجرت المثل ایام زوجیت   
8- تمکین و نشوز   
9- طلاق ، رجوع از طلاق ، فسخ و انفساخ نکاح ، بذل مدت و انقضای آن   
10- حضانت و ملاقات طفل   
11- نسب   
12- رشد ، حجر و رفع آن   
13- ولایت قهری ، قیمومت ، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان   
14- نفقه اقارب   
15- امور راجع به غایب مفقودالاثر   
16- سرپرستی کودکان بی سرپرست   
17- اهدای جنین   
18-تغییر جنسیت . دعاوی خانوادگی مذکور در این ماده معمولا توسط وکیل خانواده پیگیری میشوند.

 

دادگاه خانواده

 

ماده چهارم قانون حمایت خانواده ، پس از نام بردن انواع دعاوی خانوادگی، صلاحیت رسیدگی به این دعاوی را بر عهده دادگاه خانواده قرار میدهد. همچنان که از اسم آن پیداست قوه قضاییه این دادگاه را برای رسیدگی به اختلافات خانوادگی تاسیس کرده است. 
به موجب قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ قوه قضاییه مکلف است در هر حوزه قضایی به تعداد کافی شعبه دادگاه خانواده تشکیل دهد. اما در شهر های بسیار کوچک که دادگاه خانواده تشکیل نشده است دادگاه مستقر در آن حوزه به امور مربوط به دعاوی خانوده رسیدگی می کند اما در خصوص پرونده های اصل نکاح و انحلال آن، باید به نزدیک ترین دادگاه خانواده مراجعه شود. در دادگاه های خانواده شما می توانید با اخد 
وکیل حضانت به راحتی حضانت فرزند خود را به دست آورید.

 

بهترین وکیل خانواده

 

وکیل خانواده یکی از حساس ترین رشته‌های حقوقی می‌باشد و از آنجایی که این رشته حقوقی ویژگی های خاص خود را دارد و رفع مشکلات آن در محاکم قضایی یکی از مهمترین موضوعات تخصصی می باشد لذا نیازمند یک وکیل خانواده مجرب و خوش نام در این زمینه می باشد همچنین باید در نظر داشته باشید قوانین حقوقی بسیار حساس خواهد بود از تمام جهات ممکن است ارتباط مستقیم با شرایط زندگی یک فرد و یا چند نفر در حال حاضر و یا آینده شود.

 

وکیل خانواده انلاین

 

ارتباط موثر، ارتباطی خواهد بود که در تمام شرایط و در تمام زمان مورد استفاده قرار بگیرد تا سالهای قبل افراد برای مراجعه به وکیل خوب در تهران و اطراف تهران به مسیر های دوری سفر میکردند و یا ساعت ها در ترافیک قرار میگرفتند اما امروزه شرایط ارتباط آنلاین با وکلای دادگستری فراهم شده است و شما تنها با تماس تلفنی می‌توانید با بسیاری از وکلای درجه 1 صحبت کنید و مشاوره دریافت نمایید.

 

مشاوره وکیل خانواده

 

مشاوره حقوقی وکیل خانواده، از حساس ترین کارها می تواند باشد زمانی که همسر، فرزند و اعضای خانواده برای دریافت مشاوره با وکیل تماس حاصل می نمایند باید تمام باید ها و نباید را در نظر گرفت چرا که در هر زمانی آن ها خانواده هستند در آوای وکلا ما سعی کرده ایم شمارا جزوه خانواده خود قرار دهیم و همانند فرزندان و والدین خود ببینیم و با جون دل خدمات برتری برای شما ایجاد نماییم. نگران مشکلات خود نباشید ما بدون قضاوت مانند خانواده در کنار شما هستیم برای مشاوره حقوقی همین امروز تماس حاصل نمایید.

 

قیمت وکیل خانواده

 

قیمت وکیل خانواده بسیار می‌تواند متفاوت باشد در مورد وکیل مهریه که زیر مجموعه وکیل خانواده است باید اینطور گفت که برخی مشاورین و همکاران ما به این صورت می باشند که درصدی از مهریه را دریافت خواهند کرد و یا در مورد نفقه بسته به شرایط شما و محیط دارد و از این قبیل مسائل. نمی توان قیت پایه‌ای قرا داد هرچند که بنا بر نرخ دادگستری کل کشور مبلغی تعریف شده است اما کمتر وکیل این نرخ را درنظر خواهد گرفت.

 

وکیل خانواده چیست؟

 

وکیل خانواده یکی از رشته های فقهی است که می تواند آسان باشد و طبق آمار می توان گفت یکی از مهم ترین گرایش های فقه است و شامل بسیاری زیر مجموعه می‌شود. وکیل خانواده وکیلی است با تخصص و تجربه خاص در مسائل خانوادگی، طلاق، نفقه، حضانت فرزند و امور مالی برای کمک به افراد در مسائل حقوقیشان و کمک به آنها در احقاق حقوقشان راهنمایی خواهد کرد.

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده