اطمینان خاطر رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه به داوطلبان آزمون وکالت؛ خبری از آزمون سخت و پیچیده نیست!

 

اطمینان خاطر رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه به داوطلبان آزمون وکالت؛ خبری از آزمون سخت و پیچیده نیست!

 

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه گفت: سؤالات آزمون وکالت سوم شهریور استانداردسازی و توسط اساتید ماهر طراحی شده است و خبری از سخت بودن آزمون نیست.

 

به گزارش انتصار حسن عبدلیان‌پور به داوطلبان آزمون وکالت سوم شهریور مرکز وکلای قوه قضاییه اطمینان خاطر داد؛ سؤالات آزمون استانداردسازی شده و توسط اساتید ماهر و با نظارت کامل اساتید اهل فن طراحی شده است و خبری از سخت و غیراستاندارد بودن سؤالات آزمون نیست.

 

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه در حالی این سخنان را به‌زبان آورد که آزمون وکالت 13 مرداد کانون‌های وکلای دادگستری به گفته داوطلبان بسیار سخت طراحی شده بود.

 

آزمون وکالت کانون‌های وکلای دادگستری با ثبت‌نام بیش از 109 هزار نفر برگزار شد؛ اما طراحی سؤالات این آزمون باعث به وجود آمدن شبهاتی در ذهن داوطلبان شد.

 

در این آزمون اشکالات متعددی از نحوه طراحی سؤال مشاهده شد و به گفته حقوقدانان مبرز، حداقل درباره 20 سؤال طرح ایرادات مشهود و قطعی است؛ از جمله طراحی اشتباه سؤال، طرح سؤال از موضوعات اختلافی، طرح سؤال خارج از منابع اعلامی اسکودا و ارائه پاسخ نادرست به برخی سؤالات.

 

سخت و غیراستاندارد بودن آزمون کانون‌های وکلا که شائبه خنثی‌سازی اثر قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در افزایش تعداد افراد قبولی را مطرح کرده است؛ داوطلبان آزمون وکالت پیش‌روی مرکز وکلای قوه قضاییه را دچار نگرانی‌ کرده است.

 

اما عبدلیان‌پور؛ رئیس مرکز وکلا این اطمینان را داده است که سؤالات آزمون 3 شهریور بر اساس استانداردها طراحی شده‌اند.

 

به گزارش تسنیم؛ آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه شهریورماه امسال و بر اساس برنامه اعلام ‌شده قبلی برگزار می‌شود. 110هزار متقاضی برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند که تعداد قبولی‌ها بر اساس فرمول‌های اعلام شده در مواد 4 و 5 قانون تسهیل تعیین خواهد شد.

 

همچنین بنا بر اعلام عبدلیان‌پور، تمامی تمهیدات امنیتی لازم برای برگزاری این آزمون اندیشیده شده است و سؤالات آزمون بر اساس قواعد و استانداردها و توسط اساتید ماهر با نظارت کامل اساتید اهل فن طراحی شده است.

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده