مهلت دفاع از پایان نامه برای شرکت در مراسم اربعین تمدید شد

 

مهلت دفاع از پایان نامه برای شرکت در مراسم اربعین تمدید شد

 

پایگاه خبری انتصار - مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: به منظور تسهیل سفر اربعین دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، مهلت دفاع از پایان نامه ها تا ۱۵ مهر ماه تمدید شد.

 

به گزارش انتصار به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی بادپا، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اقدامات انجام شده در مورد تسهیل سفر دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی توضیحاتی ارائه کرد.

 

بادپا گفت: باتوجه به تقارن ایام عزاداری اربعین حسینی(ع) و آیین مذهبی پیاده روی اربعین با زمان دفاع از پایان نامه‌ها و رساله‌ها در شهریور ماه سال جاری، به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل برای تنظیم وقت اساتید و دانشجویانی که عازم سفر عتبات خواهند بود، اواسط مردادماه از سوی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نامه ای به معاونت آموزشی ارسال و درخواست شد تا شرایطی ایجاد شود که با تمدید فرصت دفاع از پایان نامه دانشجویان ارشد و دکتری تا پایان مهرماه، دانشجویان این مقاطع بتوانند در راهپیمایی بزرگ اربعین شرکت کنند.

 

وی افزود: در نهایت با پیگیری‌های انجام شده، معاونت آموزشی با تمدید مهلت دفاع از پایان نامه‌ها موافقت کرد و بخشنامه‌ای خطاب به معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی کشور ارسال شد.

 

در این ابلاغیه با اشاره به تقاضای برخی از دانشجویان و اعضای هیات علمی برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) اعلام شد به استناد مصوبه جلسه ۹۶۴ مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ شورای عالی برنامه‌ریزی آموزشی برای دانشجویانی که برای شرکت در آیین مذهبی پیاده‌روی اربعین حسینی به کربلای معلی مشرف می‌شوند.

 

نسبت به امهال زمان (حداکثر تا ۱۵ مهرماه سال جاری) برای دفاع از پایان‌نامه/رساله دانشجویان دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری، مساعدت لازم به عمل آید. با این حال، تدبیر لازم در خصوص تاریخ دانش‌آموختگی و عدم همزمانی تحصیل در دو مقطع تحصیلی برای افرادی که از مهرماه ۱۴۰۲ در مقطع تحصیلی بالاتر پذیرفته می‌شوند؛ یا جلوگیری از عواقب بعدی در خصوص مشکل نظام وظیفه‌عمومی دانشجویان مرد، توسط دانشگاه و موسسات آموزش عالی الزامی است.

 

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: با عنایت به این بخشنامه که روز سه شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ صادر شد، دانشجویانی که مراحل دفاع از پایان‌نامه و رساله خود را طی می کنند می توانند به زیارت اباعبدالله(ع) در ایام اربعین حسینی(ع) مشرف شوند و پس از مراجعت جلسات دفاع را با هماهنگی اساتید و معاونت آموزشی دانشگاه برگزار کنند.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده