بررسی مشکلات زائران اربعین حسینی در بازدید میدانی دادستانی تهران از پایانه مسافربری غرب

 

بررسی مشکلات زائران اربعین حسینی در بازدید میدانی دادستانی تهران از پایانه مسافربری غرب

 

دادستان تهران، طی بازدیدی از پایانه مسافربری غرب، مشکلات زائران اربعین حسینی (ع) و سفرهای تابستانی در زمینه تهیه بلیت، اعزام، پذیرایی و اسکان موقت بررسی و دستورات لازم برای ساماندهی را صادر کرد.

 

به گزارش انتصار ، علی صالحی؛ دادستان تهران با اشاره به بازدید میدانی خود دادستانی تهران از پایانه مسافربری غرب برای بررسی مشکلات زائران اربعین حسینی اظهار کرد: این بازدید در راستای صیانت از حقوق عامه و تأکیدات ریاست  قوه قضائیه در جهت تکریم زوار سرور و سالار شهیدان(ع) صورت گرفته است.

 

وی گفت: پس از ورود دادستانی تهران به موضوع سفرهای اربعین حسینی و تشکیل کارگروهی به منظور بازرسی و نظارت بر روند فروش بلیت پرواز و همچنین اعزام مسافران به عتبات عالیات توسط شرکت‌های هواپیمایی، به حوزه حمل و نقل جاده‌ای نیز ورود کرده‌ایم.

 

صالحی افزود: پس از برگزاری جلسه‌ای مشترک با مسئولان پایانه مسافربری، در بازدید میدانی از این پایانه، ضمن گفت‌وگو با تعدادی از مسافران و متصدیان فعال در امر فروش بلیت، مشکلات آنان نیز استماع و دستورات لازم در محل، صادر شد.

 

دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین اظهار کرد: در جلسه دادستانی تهران با مسئولان پایانه مسافربری غرب و دستگاه های نظارتی، ضمن اتخاذ تصمیماتی در خصوص ساماندهی وضعیت مسافرانی که قصد سفر به مقاصدی غیر از مرزهای شش‌گانه و در واقع مسافرت به سایر شهرهای کشور را دارند؛ بر ضرورت انجام بدون تأخیر این قبیل سفرها و تمهید امکانات لازم از جمله فروش بلیت و تأمین امکانات اسکان و پذیرایی این مسافران نیز تأکید شد.

 

صالحی همچنین با تأکید بر اینکه با نزدیک شدن به زمان اوج سفرهای تابستانی و همچنین اربعین حسینی، بروز مشکلات، امری محتمل و غیر قابل اجتناب خواهد بود؛ افزود: یکی از اهداف این قبیل بازدیدها، به حداقل رساندن این مشکلات است که در این زمینه نیز مصوباتی در حوزه اسکان، بهداشت و تهیه بلیت مسافران داشتیم.

 

وی به زائران مراسم اربعین حسینی نیز توصیه کرد: زائران گرامی لازم است تهیه بلیت عتبات عالیات را به تعویق نیندازند و هموطنانی هم که از سایر شهرستان‌ها قصد سفر به عتبات را دارند؛ بهتر است مبدأ را از تهران انتخاب نکرده و از شهر محل سکونت خود اقدام به تهیه بلیت و عزیمت به شهرهای مرزی کنند تا در تهران با تراکم جمعیت و مشکلات ناشی از آن مواجه نشوند.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده