اعلام نتیجه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲

 

اعلام نتیجه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲

 

پایگاه خبری انتصار - نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ دانشگاه های وابسته به وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

 

برای وارد شدن به سامانه اعلام نتیجه نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ اینجا کلیک کنید

 

دکتر عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش گفت: نتایج آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است.

 

وی تاکید کرد: متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته‌اند، توجه داشته باشند که منحصراً می‌تواند در یکی از کدرشته‌محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند.

 

معاون وزیر علوم افزود: پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به ضوابط و شرایط اعلام شده برای کسب اطلاعات درخصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم برای ثبت‌نام از روز یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۱۹ به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی محل قبولی مراجعه کنند.

 

دکتر پورعباس، در مورد ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: همه پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی لازم است که از ساعت ۱۰صبح روز دوشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۶/۲۰ تا روز چهارشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۶/۲۲ به منظور ثبت‌نام به سامانه آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir مراجعه کنند. ضمن اینکه لازم است که مطابق زمان‌بندی اعلام شده در سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش با در دست داشتن مدارک اعلام شده به منظور تکمیل مراحل ثبت‌نام به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه نمایند.

 

وی با بیان اینکه در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲، تعداد ۴۷۱ هزار و ۵۲۸ نفر شرکت کرده‌اند، گفت: از این تعداد ۲۵۵ هزار داوطلب زن و ۲۱۶ هزار و ۵۲۸ داوطلب مرد در ۶ گروه آزمایشی و ۱۳۴ کدرشته به رقابت پرداختند  و ۳۵۵ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

 

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان به پذیرفته‌شدگان توصیه کرد اطلاعیه منتشر شده در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد اعلام‌ ‌اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی‌ آزمون‌ ورودی‌ دوره‌های ‌کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی را به دقت مطالعه نمایند.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده