زمان و مدارک ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

 

زمان و مدارک ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

 

پایگاه خبری انتصار- پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی آزمون‌ ورودی‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ می‌توانند از ۱۹ شهریور در دانشگاه ها ثبت نام کنند.

 

به گزارش انتصار به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور، اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره‌های‌کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.

 

زمان ثبت نام همه پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی)

 

پذیرفته شدگان می‌توانند برای کسب اطلاعات درخصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم برای ثبت نام از ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ به سایت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی محل قبولی مراجعه کنند.

 

همه پذیرفته شدگان باید در زمان تعیین شده در سایت دانشگاه محل قبولی برای ثبت‌نام اقدام کنند. عدم اقدام به موقع پذیرفته‌شدگان برای ثبت‌نام، به منزله انصراف از ادامه تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

 

مدارک لازم برای ثبت‌نام همه پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی)

 

 

ردیفمدارک
۱اصل شناسنامه و کارت ملی
۲شش قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده در سال جاری
۳مدرک وضعیت نظام وظیفه (برای برادران) صفحات ۲۰ و ۲۱ دفترچه راهنمای شماره یک آزمون کارشناسی ارشد
۴اصل حکم مرخصی سالانه برای کارمندان دولت یا موافقت رسمی و بدون قید و شرط سازمان متبوع
۵اصل یا گواهی مدرک کارشناسی (برای قبول شدگان نیمسال اول تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ و نیمسال دوم ۳۰ بهمن ۱۴۰۲) مدرک کارشناسی (لیسانس‌) مورد تأیید وزارت علوم‌، یا وزارت بهداشت‌، یا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن‌ معدل‌ دوره‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) قید شده‌ باشد
۶گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ کارشناسی (لیسانس‌) برای‌ آن‌ دسته‌ از متقاضیانی که‌ با توجه‌ به‌ مفاد آئین‌نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان به شماره ۷۷۸۹۷/۲۱ مورخ ۵ مرداد ۹۳ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم‌ با امتیاز رتبه‌ اول‌ پذیرفته‌ شده‌اند.
۷پذیرفته‌شدگانی که دارای مدرک تحصیلی معادل هستند:
دارندگان مدارک تحصیلی معادل باید حائز شرایط «آئین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون ورودی مقاطع بالاتر» مصوبه جلسه ۸۴۵ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم که طی بخشنامه ۲/۷۷۶۳۳ مورخ ۲۸ مرداد ۹۲ توسط معاونت آموزشی وزارت علوم به تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ابلاغ شده، باشند. آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه ۴۳۲ مورخ ۳ آذر ۷۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره‌های معادل) در دوره‌های معادل پذیرفته اند، در شمول این مصوبه قرار می‌گیرند. ضمنان بر اساس مصوبه جلسه ۷۷۱ مورخ ۲۸ آبان ۹۴ و نامه شماره ۵۷۱۴/ ۹۹/ دش مورخ ۳۰ تیر ۹۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی، همه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به دوره‌های مذکور راه یافته‌اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره ۷۷۶۳۳/ ۲ مورخ ۲۸ مرداد ۹۴ برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می‌شوند.
۸براساس مصوبه جلسه ۵۴۸ مورخ ۲۸ مهر ۸۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه که بر اساس مدرک صادر شده توسط مراکز فوق دوره سطح ۲ را گذرانده‌اند و یا تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل می‌شوند، منحصراً مجاز بوده‌اند در هر یک از کدرشته‌های امتحانی گروه علوم انسانی ثبت‌نام و در آزمون‌ آن‌ شرکت‌ کنند و در صورت پذیرفته‌شدن مشروط به گذراندن دروس پیش‌نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. این‌ دسته‌ از متقاضیان باید تصویر مدرک‌ فراغت‌ از تحصیل‌ خود را که‌ توسط مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان صادر شده است‌ در اختیار داشته باشند.
۹پذیرفته‌شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه مدرک کارشناسی (لیسانس‌) نیستند، لازم‌ است‌ گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ کارشناسی‌ (لیسانس‌) با محتوی فرم این اطلاعیه (قابل دریافت از دانشگاه‌های محل قبولی) را ارائه کنند.
۱۰متقاضیانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران و یا رزمندگان پذیرفته شده‌اند در زمان ثبت‌نام نیازی به ارائه تائیدیه سهمیه ثبت‌نامی از سوی ارگان ذیربط ندارند و ملاک تائید سهمیه آنان همان عنوان سهمیه درج شده در فایل قبولی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی است.
۱۱آن دسته از پذیرفته‌شدگانی که در زمان اعلام نتایج اولیه و تکمیل فرم انتخاب رشته (۱۱ تا ۱۶ خرداد ۱۴۰۲) دانشجوی سال آخر بوده‌اند و حداکثر تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل می‌شوند، دانشجوی سال آخر شناخته شده و لازم است فرم معدل دانشجویان سال آخر مندرج در دفترچه را از مؤسسه آموزش عالی محل فارغ‌التحصیلی دوره کارشناسی دریافت و آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه محل قبولی ارائه کنند.
۱۲معدل مدرک کارشناسی پذیرفته شده باید با معدلی که قبلاً در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون به سازمان اعلام کرده، و یا در مراحل بعد اصلاح کرده است، یکسان‌ باشد. از ثبت‌نام قطعی آن دسته از متقاضیانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک آنان کمتر از معدل اعلام شده به این سازمان باشد) خودداری خواهد شد. افراد دارای مغایرت معدل یادآوری را مطالعه کنند.

 

زمان ثبت نام همه پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

 

پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی، ضرورت دارد بر اساس توضیحات ذیل اقدام لازم را بعمل آورند:

 

با توجه به اینکه ثبت نام از پذیرفته شدگان به صورت مجازی صورت می‌پذیرد همه پذیرفته شدگان لازم است از ساعت ۱۰ روز دوشنبه ۲۰ شهریور تا چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ جهت ثبت نام به سامانه آموزشیار به آدرس: edu.iau.ac.ir مراجعه کنند.

 

عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان به سامانه آموزشیار در بازه زمانی مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقی شده و هیچ‌گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

 

پذیرفته‌شدگان لازم است مطابق زمانبندی اعلام شده در سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش با در دست داشتن مدارک اعلامی به منظور تکمیل مراحل ثبت نام به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه کنند.

 

مدارک لازم برای ثبت‌نام همه پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

 

۱. اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) صادره از دانشگاه آزاد اسلامی یا سایر دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج کشور که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد به انضمام ریز نمرات دوره کارشناسی با قید معدل.

تبصره: پذیرفته‌شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) خود نیستند باید اصل گواهی تأیید شده دال بر فراغت از تحصیل را که توسط دانشگاه محل تحصیل با قید معدل صادر شده باشد، به همراه ریز نمرات تأیید شده ارسال کنند.

تذکر: فارغ‌التحصیلان مشمول دوره کارشناسی که با ارائه گواهی تأیید شده از محل تحصیل دوره مذکور ثبت‌نام می‌کنند، علاوه بر گواهی و ریز نمرات مذکور باید تصویر برگ لغو معافیت تحصیلی دوره کارشناسی را ارائه کنند. چنانچه دوره مذکور را در مدتی بیش از شش سال از بدو ورود به اتمام رسانده‌اند باید تصویر مجوز افزایش سنوات بدون ذکر غیبت را برای مدتی که مازاد بر شش سال تحصیل کرده‌اند، ارائه کنند.

۲. تصویر تمامی صفحات شناسنامه.

۳. تصویر کارت ملی (پشت و رو).

۴. شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ (از یک نگاتیو) که اخیراً تهیه شده باشد (برای برادران مشمول ۱۲ قطعه).

۵. مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران را مشخص کند.

تذکر: افرادی که از نظر مقررات وظیفه عمومی حائز شرایط ثبت‌نام نیستند (از جمله دارای دفترچه اعزام به خدمت با غیبت هستند و یا با غیبت به خدمت اعزام شده‌اند یا در برگ اعزام آنان دانشجوی اخراجی یا انصرافی یا ترک تحصیل ذکر شده است) مجاز به ثبت‌نام نیستند.

۶. تکمیل تمامی فرم‌های ثبت نام و فرم‌های مربوط به تعهدات و سایر فرم‌های که در سامانه آموزشیار قرار گرفته است.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده