وصول ۲۶۰ میلیاردی معوقه مالیاتی ‌یک شرکت بدهکار‌‌/ ‌شکایت از ۳۳ شخص حقیقی و حقوقی با بدهی ‌۵ هزار میلیاردی

 

وصول ۲۶۰ میلیاردی معوقه مالیاتی ‌یک شرکت بدهکار‌‌/ ‌شکایت از ۳۳ شخص حقیقی و حقوقی با بدهی ‌۵ هزار میلیاردی

 

بازرس‌کل استان البرز از وصول ۲۶۰ میلیارد ریال معوقه مالیاتی از یک شرکت بدهکار در استان با ورود این بازرسی کل خبر داد.

 

به گزارش انتصار به نقل از تسنیم، محمدتقی مشهدی بازرس کل استان با اشاره به اقدامات اثربخش بازرسی کل استان در سال جاری در مسائل امور مالیاتی با رقم حدود 9 هزار میلیارد ریال گفت: یکی از مسائل کلان استانی، بدهی‌های معوقه چند هزار میلیاردریالی مالیاتی، فرار و یا تاخیر در وصول مالیات‌های عمده است که در جریان بازرسی برنامه‌ای در بررسی عملکرد اداره‌کل امور مالیاتی استان در سال جاری، مساله مذکور مورد پیگیری قرار گرفته است.

 

بازرس‌کل استان البرز افزود: بخش عمده‌ای از معوقات مالیاتی متعلق به شرکت‌های صوری و غیرواقعی است که متعاقب تذکرات و هشدارهای بازرسی کل استان و پیگیری اداره‌کل امور مالیاتی استان، وصول بدهی معوق مالیاتی 26 میلیارد تومان یکی از مؤدیان بدهکار کلان و طرح شکایت اداره‌کل امور مالیاتی استان علیه 33 شخص حقیقی یا حقوقی بدهکار معوق کلان مالیاتی به ارزش 5 هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

 

بازرس کل قضایی استان خاطرنشان کرد: شناسایی و برخورد قانونی با بدهکاران کلان و عمده مالیاتی استان که از انجام تکالیف قانونی خود سرباز می‌زنند، با جدیت و قاطعانه در دستور کار این بازرسی‌کل بوده و همچنان آماده دریافت اعلامات و گزارش‌های شهروندان درخصوص نحوه عملکرد اداره‌کل امور مالیاتی استان در رابطه با نحوه شناسایی، محاسبه و وصول بدهی‌های کلان معوقات مالیاتی هستیم.

 

مشهدی تصریح کرد: معمولا گزارش‌های فساد اعلامی مردم مسئولیت‌‎پذیر استان به عنوان یکی از مهمترین منابع خبری و مبنای ورود و رسیدگی بازرسی کل استان در رسیدگی سوءجریانات کلان استانی است.

 

وی تاکید کرد: نظارت بر نحوه عملکرد هیات‌های حل اختلاف مالیاتی برای تسریع در تعیین تکلیف و صدور آراء منطبق بر قوانین و مقررات با رعایت حقوق مؤدیان در دستور کار بازرسی کل استان قرار دارد.

 

بازرس کل استان البرز با بیان اینکه پیگیری، اعمال نظارت، بازرسی و همچنین تمرکز بر پرونده‌ها با ارقام مالیاتی کلان، منجر به تسریع در تعیین تکلیف 18 فقره پرونده در هیات حل اختلاف مالیاتی استان شده است، افزود: این موضوع با پیگیری بازرسی کل استان تسریع و منجر به صدور رأی قطعی به مبلغ 3720 میلیارد ریال مالیات متعلقه به مؤدیان بزرگ به نفع دولت شده است.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده