۱۸ محکوم به قصاص در کرمان از اعدام رهایی یافتند

 

۱۸ محکوم به قصاص در کرمان از اعدام رهایی یافتند

 

پایگاه خبری انتصار - رییس کل دادگستری کرمان به استقبال خوب کرمانی‌ها از پویش مردمی "به احترام امام حسین (ع) می بخشم" اشاره کرد و  گفت: نتایج حاصل از اجرای پویش های اینچنینی برای ترویج فرهنگ صلح و سازش فراتر از انتظار بود به طوری که در ۱۸ ماه گذشته ۱۸ محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم از پای جوبه دار رهایی یافتند که دستاورد بزرگی است.

 

به گزارش روز سه شنبه انتصار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری استان کرمان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در تشریح جزییات این خبر اظهار داشت: احکام این ۱۸ نفر محکوم به قصاص قطعی و لازم الاجرا بود که با همت و از خودگذشتگی خانواده های اولیای دم، استفاده از این پویش ها و ترویج فرهنگ صلح و سازش این افراد از اعدام رهایی یافتند.


نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان بیان کرد: دادگستری کرمان از ابتدای سال ۱۴۰۱ حدود پنج پویش مردمی در مناسبت های مختلف درنظر گرفته است، که بیشتر آنها در مناسبت های مذهبی مثل شهادت ائمه اطهار، ماه محرم، شهادت امیرالمومنین و غیره بوده است.


وی افزود: البته دادگستری کرمان به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نیز "پویش به عشق حاج قاسم می بخشم" نیز راه اندازی کرده است.


رییس کل دادگستری کرمان اظهار داشت: پنجمین پویش از ابتدای محرم امسال شروع شد و تا پایان صفر نیز ادامه دارد که مجموع این پویش ها دستاوردهای خوبی برای مردم و دستگاه قضایی داشته است.


وی بیان داشت: در پویش به عشق امام حسین علیه السلام می بخشم که از محرم امسال اطلاع رسانی و اعلام شده است، پنج نفر با جلب رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافته و از زندان آزاد شدند.


وی افزود: از ابتدای اجرای این پویش ها ۸۱۵ نفر از زندان های استان رهایی یافتند که ۱۷۵ نفر از آزادشده ها مربوط به ماه محرم و صفر امسال ودر راستای پویش به عشق امام حسین علیه السلام می بخشم بوده است.


رییس کل دادگستری کرمان اظهار داشت: طی ۱۸ ماه گذشته ۲ هزار و ۹۲۲ پرونده زندانی‌دار از آمار پرونده های دادگستری و زندان کم شده که ۵۹۵ مورد از این پرونده ها مربوط به ماه محرم و صفر امسال و در قالب پویش به عشق امام حسیسن علیه السلا می بخشم بوده است.


حجت السلام حمیدی عنوان کرد: طی یک سال و نیم اخیر ۶۶ هزار و ۱۶۰ فقره پرونده در پویش های به احترام امام حسین (ع)می بخشم"-"به احترام امام رضا(ع)می بخشم"-"به عشق امام علی(ع)می بخشم" و "به عشق حاج قاسم می بخشم" منتهی به صلح و سازش و مختومه شده که ۱۰ هزار ۹۸۵پرونده مربوط به "پویش به عشق اباعبدلله الحسین می بخشم" در ماه محرم و صفر امسال بوده است.


وی افزود: در کنار آرا و احکامی که در دستگاه قضایی صادر می شود، موضوع صلح و سازش برای اجرای عدالت به کمک قوه قضاییه می آید.


رییس شورای قضایی استان کرمان اعلام کرد:برای این منظور قوه قضاییه شعبه های متعدد ویژه حل اختلاف در مجتمع های قضایی و مساجد در شهرها و روستاها در نظر گرفته که مردم مسائل و دعاوی خود را با صلح و سازش حل و فصل کنند.

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده