جلسات علنی برخط در محاکم دادگستری مازندران افزایش می‌یابد

 

جلسات علنی برخط در محاکم دادگستری مازندران افزایش می‌یابد

 

به گزارش انتصار به نقل از قوه قضائیه، حجت‌الاسلام اکبری اظهار کرد: به همت معاونت فناوری و برنامه ریزی دادگستری مازندران برگزاری دادگاه های مجازی در مرکز استان و سایر حوزه های قضایی افزایش یافته است. در ادامه این روند، برگزاری دادگاه علنی برخط در استان مازندران در دستور کار قرار گرفته که امروز جلسه علنی به صورت برخط در دادگاه رامسر برگزار و با رضایت طرفین و استقبال مردم مواجه شد.

 

وی ادامه داد: امیدواریم شاهد افزایش برگزاری این نوع جلسات علنی برخط در محاکم دادگستری استان باشیم. با هدف اجرای برنامه‌های تحولی قوه قضاییه و پیگیری اهداف دادگستری در ادامه برگزاری جلسات علنی وبرخط در استان، رسیدگی به یک پرونده کیفری در شعبه ۱۰۲ کیفری رامسر به صورت برخط در سامانه سهراب برگزار شد.

 

حجت الاسلام اکبری افزود: این جلسه دادگاه مجازی با امکان مشاهده و حضور عموم مردم تا ظرفیت ۱۵۰ نفر از طریق لینک دادگاه، برگزار شد. زیرساخت‌های مناسبی برای دادرسی الکترونیک ودادگاه مجازی در قوه قضاییه راه‌اندازی شده است تا مردم بتوانند همانطور که در گذشته در دادگاه‌ها به عنوان ناظر حضور فیزیکی داشتند، این بار به صورت مجازی در دادگاه‌ها شرکت کنند.

 

وی تصریح کرد: این دادگاه ها در راستای سند تحول قضایی و با هدف اطلاع مردم از رسیدگی به پرونده ها و نظارت آنان بر عملکرد دادگاه ها و شفافیت بیشتر برگزار می شود. برگزاری دادگاه‌های علنی از موارد مورد اشاره قانون از جمله اصل ۱۶۵ قانون اساسی و ماده ۳۵۲ آیین دادرسی کیفری و همچنین از تأکیدات مسئولان عالی دستگاه قضائی است.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده