تحقق انتقال زندان رجایی‌شهر غیرقابل باور بود

 

تحقق انتقال زندان رجایی‌شهر غیرقابل باور بود

 

وزیر دادگستری گفت: هنگامی که رئیس قوه قضاییه بر ضرورت انتقال هرچه سریع‌تر زندان رجایی‌شهر تأکید کرد، بسیاری از افراد در ذهن خود تحقق این مهم را ناممکن و یا بسیار دشوار می‌انگاشتند.

 

به گزارش انتصار به نقل از تسنیم ، نشست شورای عالی قوه قضاییه به مانند هر هفته روز دوشنبه (امروز 27 شهریور) برگزار شد و در آن علاوه بر رئیس قوه قضاییه برخی مسئولان دستگاه قضایی به بیان نظرات خود درباره موضوعات مرتبط پرداختند.

 

از جمله امین‌حسین رحیمی؛ وزیر دادگستری در این جلسه با اشاره به موضوع انتقال زندان رجایی‌شهر گفت: هنگامی که رئیس قوه قضاییه در تاریخ 17 فروردین سال جاری و در جلسه شورای اداری استان البرز بر ضرورت انتقال هرچه سریع‌تر زندان رجایی‌شهر تأکید کرد، بسیاری از افراد در ذهن خود تحقق این مهم را ناممکن و یا بسیار دشوار می‌انگاشتند؛ اما شاهد بودیم که در اثر عمل مجدانه به تدابیر و دستورات ریاست قوه قضاییه و مساعی به کار رفته و اجرای انقلابی این دستورات و تدابیر از سوی سازمان زندان‌ها و استانداری البرز، قفل محکم انتقال زندان‌ها باز شد.

 

وی تأکید کرد: همکاری سازمان‌ زندان‌ها و استانداری البرز در موضوع انتقال زندان رجایی‌شهر، یک کار ناممکن را ممکن کرد. در حال حاضر نیز استانداری البرز به صورت جدی پیگیر تغییر کاربری زندان رجایی‌شهر است.

 

ممانعت از تشکیل "تعداد زیادی" پرونده در نتیجه تعامل دیوان عدالت و بنیاد مسکن

 

حجت‌الاسلام حکمتعلی مظفری؛ رئیس دیوان عدالت اداری نیز با بیان سخنانی در این جلسه با اشاره به تعامل حداکثری دیوان عدالت اداری با دستگاه‌های اجرایی و دولت اظهار کرد: در حال حاضر 20 کارگروه در راستای تعامل دیوان عدالت اداری با دستگاه‌های اجرایی و دولت فعال هستند؛ طی مدت گذشته نتایج اقدامات و فعالیت‌های این کارگروه‌ها در راستای جلوگیری از تشکیل پرونده‌های جدید در دیوان عدالت اداری بسیار ملموس و مؤثر بوده است.

 

وی افزود: اخیراً در نتیجه تعامل و نشست‌های مشترک دیوان عدالت اداری و بنیاد مسکن، از تشکیل تعداد قابل توجهی پرونده در دیوان عدالت اداری مرتبط با این بنیاد جلوگیری به عمل آمد.

 

توضیحاتی درباره «خودکاربری لایحه»

 

محمد کاظمی‌فرد؛ رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نیز در این جلسه اظهار کرد: در راستای دسترسی آسان مردم به خدمات قضایی، هم‌اکنون 29 خدمت در پنجره واحد خدمات الکترونیک قضایی ارائه می‌شود.

 

وی یکی از خدمات ارائه شده در پنجره واحد خدمات الکترونیک قضایی را «خودکاربری لایحه» عنوان کرد و در این رابطه گفت: در این خدمت که مردم از هفته قوه قضاییه در بستر پنجره واحد خدمات الکترونیک قضایی به آن دسترسی دارند، 20 موضوع لایحه وجود دارد و اشخاص حقیقی می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، لایحه‌های خود را برای دستگاه قضا ارسال کنند.

 

وی افزود: استفاده اشخاص حقیقی از خدمت «خودکاربری لایحه» علاوه بر آنکه کاهش ازدحام ارباب رجوع در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و کاهش مراجعات به برخی از مجتمع‌های قضایی را به دنبال خواهد داشت، موجب می‌شود که افراد بتوانند لایحه‌های مدنظر خود را در مدت قانونی و ظرف کمتر از 10 دقیقه به دستگاه قضایی ارسال کنند.

 

کاظمی‌فرد بیان کرد: دسترسی آسان، سادگی استفاده، از بین رفتن محدودیت‌های جغرافیایی و زمانی، کاهش هزینه‌ها، امکان پیگیری غیرحضوری و حفظ حریم خصوصی، از ویژگی‌های سامانه «خودکاربری لایحه» است.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده