دادستان جدید نظامی تهران معرفی شد

 

دادستان جدید نظامی تهران معرفی شد

 

به گزارش انتصار به نقل از قوه قضائیه، آیین تکریم و معارفه دادستان نظامی تهران صبح امروز (سه‌شنبه ۴ مهرماه) با حضور حجت الاسلام موحد آزاد دادستان کل کشور، حجت الاسلام احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضائی نیرو‌های مسلح کل کشور و حجت الاسلام علی رازینی برگزار شد.

 

در این مراسم، از تلاش‌های حجت الاسلام صالحی، دادستان پیشین نظامی تهران تقدیر و حجت الاسلام کرمی به‌عنوان دادستان جدید نظامی تهران معارفه شد.

 

حجت الاسلام پورخاقان در این مراسم، اظهار کرد: امروز حفاظت و صیانت از نیرو‌های مسلح وظیفه اساسی همه ما است، فرماندهی کل قوا بار‌ها بر این نکته تاکید کرده‌اند. در دوران دفاع مقدس همه قدرت‌های دنیا در جنگی نابرابر روبروی ایران ایستادند، اما نیرو‌های نظامی و شهروندان همگی به میدان آمدند و با تمام وجود، از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند.

 

رئیس سازمان قضائی نیرو‌های مسلح کل کشور گفت: نیرو‌های نظامی تکیه‌گاه امت و زینت حاکمان هستند. افتخار ما قبل از اینکه ارائه آمار برای رسیدگی به پرونده‌های کیفری باشد، پیشگیری از وقوع جرم است. در تلاش هستم با برنامه‌های پیشگیرانه و کلاس‌های آموزشی و همه اقدامات موجود مانع از وقوع جرم شویم؛ مطمئنا این روند موجب اقتدار نیروی مسلح می‌شود.وی افزود: اگر در نیرو‌های مسلح، فردی مرتکب جرم شود، قابل قیاس با جرم فرد عادی نیست چراکه نیروی مسلح دارای قدرت و مکنت است، لذا حفظ این نیرو بسیار مهم و وظیفه همگان، از جمله سازمان قضائی نیرو‌های مسلح است که از وقوع جرم پیشگیری کند.رئیس سازمان قضائی نیرو‌های مسلح کل کشور گفت: اگر فردی در نیرو‌های نظامی مرتکب جرمی شود باید طوری با او برخورد کنیم که اقتدار نظامی و جایگاه او حفظ شود، اما این برخورد باید جدی، مقتدرانه و بازدارنده نیز باشد.حجت الاسلام پورخاقان با اشاره به اینکه دادستان از جایگاه بسیار والایی در دستگاه قضائی برخوردار است، گفت: دادستان، تقریبا همه کاره دستگاه قضائی است و از لحظه وقوع جرم تا کشف آن، صدور کیفرخواست و دفاع از آن، صدور حکم و اعتراض به حکم و پیگیری پرونده و سایر مراحل صاحب منصب است.
 


رئیس سازمان قضائی نیرو‌های مسلح کل کشور با بیان اینکه هیچ مانعی برای دادستان در کشف حقیقت وجود ندارد، تصریح کرد: دادستان وظایف بیشماری دارد و همین امر، نشان دهنده جایگاه والای مدعی‌العموم است.حجت الاسلام پورخاقان عنوان کرد: تلاش‌های حجت الاسلام صالحی بر کسی پوشیده نیست. در طول دو سال خدمت، بسیاری از پرونده‌های راکد رسیدگی و مختومه شد. امروز بیش از ۶۰ درصد از پرونده‌هایی که از زمان انتصاب وی از قبل مانده بود، تعیین‌ تکلیف شده است.وی اضافه کرد: حجت الاسلام کرمی سالیان طولانی دادستان و معاون دادستان در استان‌های قزوین و زنجان بوده و انجام وظیفه کرده است و در چند سال اخیر نیز با سازمان قضائی نیرو‌های مسلح همکاری داشته است.حجت الاسلام صالحی، دادستان پیشین نظامی تهران نیز در این مراسم بیان کرد: توجه به پیشگیری و کاهش اطاله دادرسی را در دستورکار قرار دادیم و کارنامه موفقی در این خصوص داشتیم.وی با اشاره به اینکه چند گام مهم در دادسرا برداشتیم، گفت: ابتدا به سمت پرونده‌های رسوبی رفتیم و پرونده‌ها را پایش کردیم و سپس قرارگاه رصد را راه اندازی کردیم و پرونده‌های دچار اطاله را پایش کردیم و در نهایت بسیاری از پرونده‌های رسوبی تعیین تکلیف شدند.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده