خداحافظی قطعی جعفر کوشا از "اسکودا"

 

خداحافظی قطعی جعفر کوشا از "اسکودا"
 

به گزارش انتصار، با پایان مهلت ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات هیئت رئیسه و بازرسان اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) که از 19 شهریور تا 19 مهر 1402 تعیین شده بود، اسامی داوطلبان شرکت در این انتخابات مشخص شد.

 

در بین اسامی داوطلبان این انتخابات، نام جعفر کوشا؛ رئیس دو دوره اخیر اسکودا که آبان 1400 برای دومین بار به‌عنوان رئیس اسکودا انتخاب شد، دیده نمی‌شود و به این ترتیب او سکانداری اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران را به دیگران واگذار می‌کند.

 

جعفر کوشا به‌ویژه در سال‌های اخیر به‌واسطه نوع مدیریتی که در موضوعات مختلف داشت مانند اجرای آیین‌نامه اجرایی قانون لایحه استقلال کانون‌های وکلا و نیز برگزاری آزمون وکالت 1401 که با تأخیری چند ماهه در مرداده ماه امسال برگزار شد، با انتقادات بسیاری حتی از سوی همکاران خود مواجه بود.

 

واکنش‌ها و اظهار‌نظرهای نه‌چندان مسئولانه از ناحیه وی عامل بروز برخی درگیری‌ها در کانون‌های وکلا شد و نارضایتی‌هایی را بین مسئولان کانون‌های استانی نیز ایجاد کرد؛ برای نمونه زمان برگزاری مراسم افتتاحیه چهل و هشتمین مجمع عمومی اسکودا در اهواز که اردیبهشت‌ امسال برگزار شد، حواشی ایجاد شده سبب درگیری‌ لفظی رئیس کانون وکلای داگستری مرکز با رئیس اسکودا شد و طی آن حسن صفادوست از جعفر کوشا خواست تا از ریاست اسکودا استعفا دهد.

 

بنابر گزارش انتصار، برای انتخابات هیئت رئیسه پیش‌روی اسکودا 40 نفر داوطلب شده‌اند که از این میان 12 نفر برای تصدی منصب ریاست، 11 نفر برای کسب کرسی نایب رئیسی و 17 برای تصدی منصب بازرسی اسکودا داوطلب شده‌اند.

 

بهنام حبیب‌زاده مومن، سید مهدی حجتی، عبدالصمد خرمشاهی، کارن روحانی، محمد شاه‌محمدی، میثم شفیعی برزی، حسین طالع، یزداله طاهری‌نسب، حسین عسکری‌راد، وحید قاسمی‌عهد، عباس کریمی و جلیل مالکی، نامزدهای تصدی ریاست اسکودا در انتخابات آبان 1402 هستند.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده