انتقال زندان مشگین‌شهر به خارج از شهر در دستورکار سازمان زندان‌ها قرار گرفت

 

انتقال زندان مشگین‌شهر به خارج از شهر در دستورکار سازمان زندان‌ها قرار گرفت

 

به گزارش انتصار به نقل از قوه قضائیه، در دیدار رئیس سازمان زندان‌ها و استاندار و رئیس کل دادگستری استان اردبیل، دو تفاهمنامه همکاری درحوزه مولدسازی و انتقال زندان مشگین‌شهر به خارج از شهر و همچنین توسعه اشتغال زندانیان و خانواده‌های آنان به امضا رسید.

 

محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در سفر استانی خود به اردبیل با سیدحامد عاملی استاندار اردبیل در مورد موضوعات مرتبط با مراکز اصلاحی‌وتربیتی این استان دیدار کرد.

 

رئیس سازمان زندان ها در این نشست گفت: مجموعه قضایی استان اردبیل درخصوص توسعه خدمات قضایی و بهره‌مندسازی زندانیان از تاسیسات نوین کیفری و ارفاقات قانونی، اقدامات ارزنده‌ای انجام داده‌اند همانطور هم که امروز استفاده از پابند الکترونیک در این استان مطلوب است.وی همچنین با اشاره به حوزه زندانبانی و اهداف آن یادآور شد: هدف زندانبانی اسلامی اصلاح و تربیت زندانیان است و یکی از بهترین بستر‌ها توسعه اشتغال و حرفه‌آموزی در زندان‌ها خواهد بود. درکنار تمام فعالیت‌های فرهنگی، اشتغال‌زایی را به‌طور جدی در دستور کار داریم. خوشبختانه آمار اشتغال زندانیان در استان اردبیل نیز قابل توجه است.اجرای انتقال زندان‌ها به خارج از بافت شهری به شکل جدی درحال انجام است

 

محمدی با تأکید بر توجه سازمان زندان‌ها به خانواده زندانیان یادآور شد: انجمن‌های حمایت این مسئولیت را برعهده دارند که با استفاده از ظرفیت خیرین، انواع کمک‌های مادی و معنوی را به این قشر ارائه دهند.

 

وی همچنین افزود:خوشبختانه استان اردبیل جایگاه نخست را در اجرای شاخص‌های هجده‌گانه ساماندهی زندانیان دارد.وی در ادامه با اشاره به مصوبه مولدسازی، موضوع انتقال زندان‌ها به خارج از شهر‌ها را مورد تأکید قرار داد و افزود: اجرای این قانون به شکل جدی در استان‌های مختلف در دستور کار است و در این زمینه تعامل دستگاه‌های اجرایی به ویژه استانداری می‌تواند موجب تسریع کار شود. در استان اردبیل هم در پی انتقال زندان‌های قدیمی هستیم.

 

آماده همکاری برای پیشبرد برنامه‌های زندانبانی هستیم

 

در این نشست همچنین سید حامد عاملی استاندار اردبیل ضمن تأکید بر وحدت و همدلی میان دستگاه‌ها و تقدیر از مدیرکل استان درجهت پیگیری مستمر امور زندانیان گفت: ما آماده هستیم درحد توان برای پیشبرد برنامه‌ها و طرح‌های حوزه زندانبانی کمک کنیم تا امر بازپروری مددجویان به شکل خوب انجام شود. ضمن اینکه رسیدگی به امور خانواده زندانیان برای ما نیز دارای اهمیت است.

 

گفتنی است حجت‌الاسلام کثیرلو رئیس‌کل دادگستری اردبیل نیز در مورد مسائل قضایی و زندان‌های استان به ارائه نکاتی پرداخت.

 

در این دیدار دو تفاهمنامه همکاری در حوزه مولدسازی و انتقال زندان مشگین‌شهر به خارج از فضای شهری و همچنین توسعه اشتغال زندانیان و خانواده‌های آنان به امضا رسید.

 

در این نشست دادستان مرکز استان و تعدادی از مدیران ستادی سازمان زندان‌ها نیز حضور داشتند. صبح امروز نیز مدیران سازمان در قالب دو گروه از زندان مشگین شهر و زندان خلخال بازدید کردند.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده