منتظری: دادن مجوز رسمی به کسی که توان وکالت ندارد درست نیست

 

منتظری: دادن مجوز رسمی به کسی که توان وکالت ندارد درست نیست

 

رئیس دیوان عالی کشور در دیدار با رئیس، نواب رئیس و اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: وکالت و کارشناسی دو بال توانمند قوه قضاییه هستند.

 

به گزارش انتصار به نقل از روابط‌ عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز، رئیس، نواب رئیس و عضو هیئت‌ مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز با رئیس دیوان عالی کشور دیدار کردند.


در این دیدار حسین طالع رئیس کانون، انتصاب آیت‌الله منتظری به ریاست دیوان عالی کشور را به ایشان تبریک گفت و ضمن تشریح چالش‌ های نهاد وکالت با ابراز امیدواری نسبت‌ به ارتقاء سطح همکاری و ارتباط دستگاه قضایی با وکلا و نهاد وکالت، خواستار تسهیل تردد وکلا در دیوان عالی کشور و بررسی راهکارهای ارتباط موثر و مستمر شد.

 

در ادامه سهیل نظری و فرشاد فارسانی نواب رئیس کانون به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند. سپس بهنام حبیب‌زاده مؤمن عضو هیئت‌ مدیره کانون مطالبی را بیان کرد. پس‌ از آن آیت‌الله منتظری ضمن تبریک به مناسبت انتخاب رئیس جدید کانون گفت: قوه قضاییه دو بال توانمند دارد که یکی وکالت و دیگری کارشناسی است و هر چه ارتباط این دو نهاد با قوه قضاییه بیشتر باشد به نفع مردم و قوه قضاییه و کانون هاست.

 

ایشان افزود: وکیل باید توانمند باشد و وقتی می‌خواهد دفاع کند بداند چگونه باید دفاع کند. صرف داشتن مدرک حقوقی برای دادن پروانه وکالت کافی نیست و دادن مجوز رسمی به کسی که توان وکالت ندارد درست نیست. وقتی می‌خواهیم مجوز رسمی به کسی بدهیم باید حداقل‌ ها را داشته باشد.


ایشان در پایان گفت: باید برای وکلا حرمت قائل باشیم و در حال فراهم کردن امکان حضور وکلا و اساتید حقوق در جلسات هیات عمومی دیوان عالی کشور هستیم.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده