آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۱۴۰۲ تکمیل ظرفیت ندارد

 

آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۱۴۰۲ تکمیل ظرفیت ندارد

 

به گفته یکی از مسئولان مرکز وکلای قوه قضاییه آزمون وکالت این مرکز تکمیل ظرفیت ندارد.

 

به گزارش انتصار به نقل از  فارس، اسماعیل حسینی ایجی، نماینده مرکز وکلا قوه قضاییه در مجلس شورای اسلامی در خصوص تکمیل ظرفیت آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه بیان کرد: تکمیل ظرفیتی نخواهیم داشت. با توجه به قانون تسهیل هر کسی که بتواند تراز ۷۰ درصد یک درصد برتر در این آزمون را کسب کند، در این آزمون قبول شده است. در چنین شرایطی تکمیل ظرفیت معنا و مفهومی ندارد.

 

یکی دیگر از مدیران مرکز وکلا با اشاره به قانون تسهیل بیان کرد: بر اساس این قانون ظرفیتی وجود ندارد که افراد به دنبال تکمیل آن هستند! بر اساس قانون تهسیل افرادی که در آزمون وکالت توانسته‌اند حد نصاب نمره را کسب کنند، امکان ثبت نام را دارند و در این رابطه ظرفیت و یا سقف تعدادی مشخص نشده، از همین رو تکمیل ظرفیت در قانون تسهیل معنا و مفهومی ندارد.

 

به گفته وی، افراد مختار هستند که در آزمون وکالت هر یک از دو نهاد (مرکز وکلا و یا کانون وکلا) ثبت نام کنند، افرادی که حد نصاب را کسب نکرده اند، به عنوان افراد پذیرفته شده (قبول شده) در این آزمون محسوب نمی‌شوند. براساس قانون تسهیل ظرفیتی در آزمون وجود ندارد که نیازی به تکمیل آن باشد! بنابرین تکمیل ظرفیتی نخواهیم داشت.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده