محسنی اژه‌ای: فساد کدام مدیر ثابت شده و با او برخورد نشده است؟

 

محسنی اژه‌ای: فساد کدام مدیر ثابت شده و با او برخورد نشده است؟

 

رئیس قوه قضائیه گفت: کدام مدیری فسادش ثابت شده و با او برخورد نشده است؟ فرزندان معاون اول قوه قضاییه خلاف کردند و برخورد شد. این مقابله با فساد جزء افتخارات نظام است و هیچ ابایی در برخورد نداریم و هیچ تبعیضی نداریم.

 

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر امروز ۱۰ آبان ماه در دیدار با اقشار مختلف مردم کرمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و سردار قاسم سلیمانی عنوان کرد: تنها یاد شهدا کافی نیست بلکه باید هدف شهدا را پاس بداریم زیرا ایثارگران و خانواده رنج‌های فراوان برده‌اند؛ بنابراین مسئولیت زیادی در برابر آنها داریم.

 

وی با اشاره به اتفاقاتی که در فلسطین در حال رخ دادن است، اظهار کرد: خانواده شهدا خوب می‌دانند که این بمباران و شرارت‌های جریان صهیونیستی غاصب در تاریخ کم سابقه است و طی چند روز چندین هزار کودک و زن را شهید و هزاران نفر را مجروح کردند. مردم غزه در فشار بمباران‌ها هستند و همه محدودیت‌های (آب و برق، دارو و غذا ) برای مردم غزه اعمال کرده‌اند. اگر چه سردار دلها حاج قاسم سلیمانی در بین ما نیست اما جایش خالی نیست و روح ایشان در تک تک جریانات مقاومت وجود دارد و اگر خودش در صحنه حضور داشت و مدیریت می‌کرد، بسیار لذت بخش بود.

 

رئیس قوه قضائیه در ادامه ضمن تبریک به ورزشکاران کرمانی و خانواده آنها که در پاراالمپیک مدال کسب کرده‌اند، اظهار کرد: کسب مدال ورزشکاران جانباز و معلول که در رقابت‌های اخیر پارااسیایی پرچم جمهوری اسلامی را به اهتزاز در آوردند و خانم محجبه ای که آنطور حضور یافت و کلماتی که افراد بر زبان آوردند، افتخارآمیز بود.

 

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به سالروز شادت شهید فهمیده بیان کرد: ما مدیون شهید فهمیده‌ها هستیم و این روز، روز نوجوان و روز دانش آموز نام نهاده شد و روز ۱۳ آبان را در پیش داریم و این روزها را باید قدر بدانیم. 

 

رئیس قوه قضائیه افزود: آمریکا جنایات زیادی علیه کشورهای مختلف و ایران مرتکب شده و امروز رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا این اقدامات را در غزه انجام می‌دهد.

 

محسنی اژه‌ای با اشاره به سخنان مولوی عبیدالله شهیکی نماینده سران طوایف استان کرمان اظهار کرد: توصیه وی به وحدت و اجتناب از تفرقه، آثار ایثارگری‌هاست.

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به درخواست نماینده ولی فقیه در استان در خصوص شورای راهبردی عنوان کرد: به رئیس کل دادگستری سفارش می‌کنم در جهت خدمت به مردم و ارتقاء استان و آرامش مردم و برخورد با ناهنجاری و مفاسد، استیفای حق همه مخصوصا حق مظلوم تلاش کند و هر مقدار اختیار قانونی دارد، ضمانت قانونی به مصوبات این شورا بدهد و مصوباتی که مربوط به بنده است اعلام کنید تا اختیارات را به شما بدهم.

 

محسنی اژه‌ای با اشاره به تفاهمنامه بین بنیاد شهید و قوه قضائیه، اظهار کرد: پیگیری کنید تا مفاد این تفاهمنامه در استان کرمان اجرا شود.

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره انتقال و جابجایی زندان کرمان نیز گفت: جزء وظیفه و برنامه‌های دستگاه است که همه زندان‌های که درون شهرها قرار دارند به بیرون شهرها منتقل شوند و برای این مهم نیاز به هماهنگی با برخی از دستگاه‌ها دارد.

 

محسنی اژه‌ای با اعتقاد با مبارزه با مفاسد اقتصادی بیان کرد: مگر نمی‌گویم که امنیت روانی جامعه باید حفظ شود، اما گاهی اوقات مطالبی بدون استناد گفته می‌شود که امنیت روانی جامعه برهم می‌خورد.

 

رئیس قوه قضائیه با تاکید برآنکه رسیدگی به پرونده‌ها را اولویت‌بندی کردیم، تصریح کرد: بسیاری از بنادر را رفتم. گاهی یک کشتی و چند تن گندم یا نهاده‌های دامی به بندر آمده و اگر بماند فاسد می‌شود و هزینه بالایی به علت معطلی در بنادر به کشور تحمیل می‌کند که در این دو سال گام‌های بلندی در این زمینه برداشته شده تا از هدر رفت منابع پیشگیری شود.

 

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: کدام مدیری فسادش ثابت شده و با او برخورد نشده است؟ فرزندان معاون اول قوه قضاییه خلاف کردند و برخورد شد. این مقابله با فساد جزء افتخارات نظام است و هیچ ابایی در برخورد نداریم و هیچ تبعیضی نداریم.

 

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: باید ارتباط با نخبگان و دانشجویان را بیش از این انجام دهیم هرچند با طیف‌های مختلف نخبگان و دانشجویان جلساتی داشته‌ایم.

 

محسنی اژه‌ای افزود: اگر ملاک ما قانون نباشد و سلیقه‌ای عمل کنیم، تبعیض می‌شود و اگر بخشنامه و مقرری برخلاف قانون صادر شده اعلام کنید تا ابطال شود.

 

رئیس قوه قضائیه عنوان کرد: امروز ناهنجاری‌های مختلفی اجتماعی داریم مخصوصا در حیطه عفاف و حجاب، و بسیاری از این جرایم مشهود است و سال گذشته نیز عنوان کردم با قوانینی که در حال حاضر داریم بنیروی انتظامی و دستگاه قضا می‌تواند ا برخی ناهنجاری‌ها برخورد کند.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده