به زودی نابودی رژیم صهیونیستی را خواهیم دید

 

به زودی نابودی رژیم صهیونیستی را خواهیم دید

 

رییس دیوان عالی کشور با بیان اینکه سخنرانی روز جمعه دبیر کل حزب الله لبنان حاوی نکات مهمی بود که شکست و ضعف اسرائیل را در پی دارد، گفت: جنایت‌های این رژیم کودک کش، آنها را روز به روز به سراشیبی سقوط و اضمحلال  نزدیک تر می‌نماید و ان‌شاءالله به زودی زود نابودی این رژیم غاصب و آزادی قدس شریف را خواهیم دید.

 

به گزارش انتصار به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام و المسلمین محمد منتظری در جلسه شورای معاونین دیوان عالی کشور با گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان ماه روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت: سیزده آبان روز مقاومت ملت بزرگ ایران در مقابل آمریکای جنایتکار است، این ملت مصمم تر از هر زمان دیگری با اتکال به قدرت لایزال الهی و تکیه بر اعتماد به نفس به حرکت خود در مسیر امام راحل و رهبری فرزانه ادامه می دهد و ما همیشه این روز را گرامی می داریم.

 

رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه در سه مقطع مختلف در روز ۱۳ آبان سه حادثه بزرگ به وقوع پیوست، تصریح نمود: یوم‌الله سیزدهم آبان ؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در برگیرنده سه واقعه سرنوشت‌ساز و تاریخی است، سیزدهم آبان ؛ سالروز تبعید رهبر کبیر انقلاب اسلامی ، به خاک و خون کشیدن  قیام دانش آموزان، تسخیر لانه جاسوسی که به تعبیر امام بزرگوار انقلاب دوم نام گرفت، سه واقعه بزرگی که  بر پایه استکبارستیزی ، استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی ملت مبارز ، مقاوم و ولایت‌مدار ایران اسلامی استوار است.

 

وی با تأکید بر اینکه اگر شهدا نبودند، انقلاب با این عظمت به پیروزی نمی رسید، افزود: خون شهدا موجب جاودانگی و تقویت روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان می شود ؛ امروز نیز آثار و برکات و دستاوردهای خون شهیدان کاملا مشهود است و به فرموده مقام معظم رهبری ابهت و اقتدار معنوی نظام اسلامی و ملت مسلمان در دنیا و در چشم قدرتهای شیطانی، ناشی از همین شهادتها است.

 

رئیس دیوان عالی کشور گفت: در این چهار دهه عمر با برکت انقلاب اسلامی چه افرادی را دیده ایم که از قطار انقلاب پیاده شده و به این نظام الهی و خون شهدا پشت کرده‌اند، باید از ریزش های انقلاب درس عبرت بگیریم و از خداوند متعال حسن عاقبت را طلب نماییم.

 

 منتظری در ادامه با اشاره به شهدای مقاومت در فلسطین خاطرنشان کرد: جبهه مقاومت در طول تاریخ در برابر جنایات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی ایستادگی کرده و در این مسیر عده زیادی به شهادت رسیدند، اما امروز شاهد آن هستیم که نیروهای مقاومت شمار زیادی از فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی را به هلاکت رساندند که در۷۵ سال گذشته سابقه نداشته است.

 

عضو ارشد شورای عالی قضائی با اشاره به سخنان حماسی دیروز سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد:  سخنرانی روز جمعه دبیر کل حزب الله لبنان حاوی نکات مهمی بود که شکست و ضعف اسرائیل را در پی دارد، جنایت‌های این رژیم کودک کش، اسرائیل را روز به روز به سراشیبی سقوط و اضمحلال  نزدیک تر می نماید و ان‌شاءالله به زودی زود نابودی این رژیم غاصب و آزادی قدس شریف را خواهیم دید.

 

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه در ارتباط با سفر استانی ریییس قوه قضائیه به استان کرمان تصریح کرد:  احقاق حق و تسهیل کار مردم دو مسأله مهم در اجرای عدالت است که با بازدیدهای دوره ای در سفرهای استانی این مهم مورد پیگیری قر ار می‌گیرد.

 

وی ادامه داد: بازدید از مجتمع‌های قضایی نقش مهمی در اصلاح فرایندها دارد و ان شاءالله با تدابیر اتخاذ شده رضایت مردم از دستگاه قضایی روز به روز  بیشتر فراهم شود و شاهد مدیریت بهتر امور در واحدهای قضایی باشیم.

 

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به بازدید از دادگستری شهرستان بردسیر، اداره ثبت اسناد و پرشکی قانونی این شهرستان گفت: یکی از وظایف مهم دیوان عالی کشور طبق اصل صد و شصت و یک قانون اساسی، نظارت بر احکام دادگاه ها است، در این بازدیدها نقاط قوت و ضعف در حوزه های قضایی احصا شد و چاره اندیشی در رابطه با نواقص و آسیب های موجود در دستور کار قرار دارد.

 

 منتظری بر لزوم تکریم قضات تاکید نمود و عنوان داشت: در برخی از شعب به دلیل کمبود کادر قضایی قضات برای رسیدگی به پرونده‌ها، خارج از ساعت کاری نیز در شعبه حضور دارند و در راه احقاق حق و عدالت حتی در ایام تعطیل نیز به کار قضایی مشغولند،  درجریان بازدید از دادگستری‎ها ارزشمندی کار آنها را یادآور می شویم و آروزی توفیق روزافزون آنها را از خداوند متعال خواستاریم.

 

رئیس دیوان عالی کشور یکی از دستاوردهای سفر اخیر را استماع مشکلات مردم و پاسخگویی به مراجعین عنوان کرد و گفت: در سند تحول قضایی بر مقوله تکریم ارباب رجوع تاکید ویژه شده است و مردم‌محوری، یکی از ویژگی‌ها و خصایص برجسته  این سند عنوان شده است، از همکاران قضایی و اداری درخواست دارم تکریم ارباب رجوع را در اولویت کارهایشان قرار دهند چرا که مردم سرمایه اصلی این نظام و انقلاب هستند.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده