ویلانشینی با تجاوز به حقوق عمومی و حریم قانون، ممنوع

 

ویلانشینی با تجاوز به حقوق عمومی و حریم قانون، ممنوع

 

به همت معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادسرای اردبیل، جلسه بررسی عملکرد ادارات متولی در پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های زراعی و باغ‌ها برگزار و ویلانشینی با تجاوز به حقوق عمومی و حریم قانون ممنوع اعلام شد.

 

مرتضی طاهری فرد ۷ آذر در جلسه بررسی عملکرد ادارات متولی در پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، قلع و قمع به‌موقع ساختمان‌های احداث شده فاقد مجوز در زمین‌های زراعی و باغ‌ها را خواستار شد.

 

طاهری فرد معاون دادستان مرکز استان اردبیل در جلسه بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی متولی در اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، وضعیت مسیرهای منتهی به مرکز استان را نامطلوب ارزیابی و اظهار کرد: برابر گزارش‌های واصله و مشاهدات میدانی، افراد سودجو و فرصت‌طلب با شگردهای‌ خاصی در تلاش برای تغییرکاربری برخی از اراضی کنار جاده‌ها و مسیرهای منتهی به مرکز استان هستند.

 

وی با تاکید بر پایش و رصد مستمر و شبانه‌روزی موضوع توسط ادارات متولی، از عملکرد موجود در جهت پیشگیری‌های به‌موقع انتقاد کرده، با یادآوری تکالیف قانونی سازمان‌ها به‌ویژه جهاد کشاورزی در جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز، بیان کرد: وفق قانون هرگونه تغییر کاربری در قالب ایجاد بنا، برداشتن یا افزایش شن و ماسه و سایر اقداماتی که بنا به تشخیص جهاد کشاورزی تغییر کاربری محسوب می‌شود، چنانچه به‌طور غیرمجاز و بدون اخذ مجوز از کمیسیون انجام شود، جرم بوده و مأموران جهاد کشاورزی محل مکلفند رأساً نسبت به توقف عملیات و قلع و قمع بنا و ساختمان‌های احداث شده اقدام و وضعیت زمین را به حالت اولیه اعاده کنند.

 

معاون دادستان اردبیل با ارائه گزارشی از اجرای احکام اخیر قلع و قمع  ویلاها و بناهای  غیرمجاز در اطراف اردبیل توسط دادستانی، افزود: استفاده از شگردهای خاص برای تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و درنهایت ویلاسازی و ویلانشینی، تجاوز به حقوق عمومی و حریم قانون است و دادستانی استان هرگز اجازه چنین سوء‌استفاده‌هایی را نخواهد داد.

 

طاهری فرد همچنین با تاکید بر تشدید نظارت حوزه‌های مرتبط استانداری بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی در این خصوص، از تعقیب قضایی هرگونه ترک فعل مدیران در اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها خبر داد.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده