ریال به ریال "هزینه کرد" داوطلبان مجلس را گزارش کنید

 

ریال به ریال "هزینه کرد" داوطلبان مجلس را گزارش کنید

 

مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه با اشاره به تصویب قانون شفافیت مالی داوطلبان نمایندگی مجلس، از هیات های اجرایی خواست ریال به ریال هزینه کرد داوطلبان را شفاف گزارش کنند.

 

حجت الاسلام محسن مفید، امروز(۲۹ آذر) در جلسه مشترک هیات های اجرایی و نظارت با بیان اینکه نظام استکباری همواره از بدو انقلاب در تقابل با نظام اسلامی بوده است، گفت: این تقابل زمانی به شکل نظامی بود که هشت سال دفاع مقدس را رقم زد.

 

وی با بیان اینکه در عرصه های اقتصادی و فرهنگی هم تقابل های بسیاری از سوی دشمنان شاهد بوده و هستیم که فراز و فرودهای بسیاری دارد، گفت: یکی دیگر از عرصه های مهم تقابل دشمنان عرصه انتخابات است که همه ظرفیت های خود را در این میدان به کار گرفته اند.

 

مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال جاری گفت: سنگر انتخابات اهمیت بالایی دارد و تمام مجریان و ناظران باید به اهمیت این سنگر و الزامات حضور در آن واقف بوده و اهداف و توطئه های دشمنان در این عرصه را به خوبی درک کنند.

 

مفید با بیان اینکه برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی شاخص ها و ملاک هایی دارد، گفت: اولین شاخص و مهمترین آن رعایت و عمل به "مُر قانون" است. مُر قانون یعنی اینکه تفسیر و افراط و تفریط نباید داشته باشیم و باید هرآنچه در قانون آمده ملاک عمل قرار گیرد.

 

این مسئول تاکید کرد: هرچه قانونمداری در جریان برگزاری انتخابات افزایش یابد، اعتماد سازی بیشتر شده و در پی این اعتماد سازی مشارکت هم افزایش می یابد.

 

به دنبال "مچ گیری" از هیات های اجرایی نیستیم/ ریال به ریال هزینه کرد داوطلبان را گزارش کنید

 

وی افزود: شاخص بعدی نظارت قانونی بر انتخابات است و مجری این نظارت شورای نگهبان است و ما در اجرای این وظیفه خطیر به دنبال مچ گیری نیستیم.

 

مفید گفت: اگر قرار باشد انتخاباتی در شان و طراز انقلاب اسلامی برگزار شود در شان ما نیست که به دنبال مچ گیری باشیم. هدف ما همراهی، هماهنگی و دست گیری از مجریان انتخابات و سبک کردن بار سنگین انتخابات بر دوش آنها است.

 

وی افزود: اگر در جریان انتخابات ورود کرده و تذکر می دهیم این امر به عنوان امر به معروف و نهی از منکر نسبت به برادران و همسنگران خود در هیات های اجرایی است و در تلاش هستیم که اصل امانتداری و سلامت انتخابات دقیق اجرا شود. بنابراین اگر این تذکرات درست بود که انتظار داریم آن را پذیرفته و روند اصلاح شود و اگر تذکر اشتباهی صورت گرفته انتظار داریم توضیحات دقیق داده شود که تلقی های اشتباه از بین رفته و اصلاح شود.

 

مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه با اشاره به تصویب قانون شفافیت مالی داوطلبان نمایندگی مجلس گفت: همه مجریان و دست اندرکاران انتخابات باید این قانون را دقیق مطالعه کرده و رصد دقیقی دراین زمینه داشته باشند.

 

وی افزود: توقع و انتظار ما از فرمانداران و هیات های اجرایی این است که در همین شروع اجرای این قانون محکم گام بردارند تا اجرای آن در دوره های بعدی انتخابات هم با جدیت ادامه یابد.

 

مفید گفت: بنابراین انتظار و توقع ما این است که ریال به ریال هزینه تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس گزارش شود و خارج از حسابی که داوطلبان اعلام کرده اند هزینه ای صورت نگیرد و گزارش این موارد باید شفاف ارائه شود.

 

وعده‌های "فراقانونی" ممنوع/ جلوی تجمعات در اطراف شعب گرفته شود

 

این مسئول گفت: نکته مهم بعدی بحث تبلیغات و جرائم و تخلفات است و همه باید بدانند که شان و فضای تبلیغات انتخابات در کشور اسلامی جایی نیست که آلوده به بی اخلاقی‌ها و بداخلاقی‌ها شود، بنابراین تهمت، دروغ، افترا، وارد شدن به حریم خصوصی زندگی رقبا، چنگ انداختن به وجهه رقیب و ... نباید در تبلیغات انتخابات جایی داشته باشد.

 

مفید گفت: دادن وعده های دروغین و فراقانونی هم در شان انتخابات نیست و داوطلبان باید تنها در زمینه برنامه هایشان با هم رقابت کنند.

 

این مسئول گفت: انتظار از هیات های اجرایی و نظارتی این است که با هیچ کس تعارف نکرده و اگر تخلفی بود گزارش  کنند.

 

وی افزود: در انتخابات دوره گذشته مواردی مانند تاخیر در شروع انتخابات، کمبود تعرفه رای و ... پیش آمد که انتظار داریم این مشکلات در انتخابات امسال تکرار نشود.

 

مفید گفت: همچنین تجمع های ۵۰ تا ۲۰۰ نفره را بعضا در کنار برخی شعب شاهد بودیم که هرچند تخلف و ارتکاب جرم و خرید و فروش رای در آنها محرز نشد، اما همین وجود تجمع شائبه برانگیز است و سلامت انتخابات را در اذهان عمومی زیرسوال می برد و باید مانع آن شد.

 

وی در پایان از همه مسئولین و دست اندرکاران انتخابات خواست در زمینه خدمات نظام و انقلاب و دستاوردهای سفر رهبری و هیات دولت جهاد تبیین داشته و اگر کاستی ها و مشکلاتی هست ریشه و عوامل آن را برای مردم به درستی شرح دهند و انجام این کار را عاملی در جهت افزایش مشارکت بیش از پیش مردم در انتخابات عنوان کرد.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده