شهردار سابق گرگان به ۱۱۴ ماه حبس محکوم شد

 

شهردار سابق گرگان به ۱۱۴ ماه حبس محکوم شد

 

رئیس کل دادگستری استان گلستان از صدور رأی قطعی پرونده شهردار سابق گرگان در دادگاه تجدیدنظر استان خبر داد.

 

حیدر آسیابی ظهر امروز شنبه دوم دی ماه ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت پرونده شهردار سابق گرگان پرداخت و اظهار کرد: دادگاه بر اساس شواهد، مدارک و مستندات، شهردار سابق گرگان را تحت عناوین اتهامی اختلاس و ارتشا، مجرم شناخت.

 

وی با تأکید بر اینکه رأی پرونده بر اساس تبصره ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی رسانه‌ای می‌شود، ادامه داد: طبق حکم قطعی، شهردار سابق گرگان به علت ارتکاب جرم ارتشا «دریافت رشوه» به پنج سال حبس و بابت اختلاس به چهار سال و شش ماه حبس تعزیری در مجموع ۱۱۴ ماه حبس محکوم شد.

 

رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به اینکه دستگاه قضا در برخورد با متخلفان با هیچ احدی مماشات نکرده و نخواهد کرد، افزود: قوه قضائیه در برخورد با هرگونه فساد، توجه به جناح‌ها، طیف‌ها و اینکه متهم با چه جایگاهی است هیچ اهمیتی نداده و با قدرت و اقتدار در مسیر برخورد با فساد حرکت می‌کند.

 

به گزارش انتصار به نقل از ایسنا، پرونده فساد شهردار سابق، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر و کارکنان شهرداری گرگان در قالب چند پرونده جداگانه رسیدگی می‌شود.

 

تاکنون جلسات دادرسی دادگاه مربوط به پرونده اتهامی یک عضو شورای اسلامی شهر گرگان و ۵ کارمند شهرداری در دادگاه کیفری ۲ مرکز استان گلستان برگزار شده است.

 

پرونده عضو دیگر شورای اسلامی شهر گرگان به همراه ۲۰ نفر دیگر از متهمان در قالب یک پرونده جداگانه به شعبه یک کیفری استان ارجاع شده و کیفرخواست پرونده فساد ۲ عضو شورای اسلامی شهر و تعدادی از کارمندان شهرداری گرگان، اردیبهشت ماه امسال در دادسرای گرگان صادر شد.

 

به استناد ماده هفت قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری، ۲ عضو شورای شهر و ۲ مدیر شهری و چهار کارمند متهم در پرونده فساد مذکور، از شغل و سِمت سازمانی تعلیق هستند و این افراد حق حضور در شورای شهر و شهرداری گرگان را ندارند.

 

گفتنی است، در سال ۱۴۰۱ برای شهردار سابق گرگان، ۲ عضو شورای اسلامی شهر، ۲ مدیر شهری شهرداری، چهار کارمند شهرداری، سه پیمانکار، یک کارچاق کن و ۱۶ نفر خارج از شهرداری که با این پرونده مرتبط هستند، کیفرخواست صادر شد و تعدادی هم در سال جاری دستگیر شدند.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده