احکام عاملان قتل وکیل شاهرودی صادر شد

 

احکام عاملان قتل وکیل شاهرودی صادر شد

 

به گزارش انتصار به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری سمنان، محمد جعفر عبدالهی از صدور حکم اجرای قصاص نفس به صورت علنی و حبس‌های طولانی مدت برای مباشر و معاونین در قتل وکیل مرحوم محمودرضا جعفر آقایی وکیل شاهرودی در شعبه ۲ کیفری یک استان مستقر در آن شهرستان خبر داد.

 

وی با بیان اینکه عزم و اراده دستگاه قضائی استان سمنان در مبارزه جدی و بدون اغماض با جرایم؛ محکم، استوار و بدون تأثیر پذیری و در چارچوب موازین با رفتاری توأم با قاطعیت است ادامه داد: در پرونده قتل مرحوم محمودرضا جعفر آقایی، وکیل شاهرودی به مسئولان قضائی شهرستان دستور داده شد، با دقت نظر و توجه به تمامی ابعاد حادثه و البته سرعت مناسب، مرتکبین شناسایی، دستگیر و برخورد قانونی و بدون مماشات را اِعمال کنند.

 

رئیس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به مجازات مباشر و معاونین در قتل وکیل شاهرودی افزود: مجازات اشد برای مجرمین این پرونده از جمله قصاص نفس و اجرای حکم به صورت علنی برای مباشر و حبس‌های طولانی مدت و پرداخت جزای نقدی در حق دولت برای ۶ نفر معاون در این قتل در نظر گرفته شده است.

 

عبدالهی در تشریح اتهامات معاونین گفت: معاونت در قتل از طریق؛ تسهیل، ترغیب، تشویق، تطمیع و تهیه وسایل اتکاب جرم، نگهداری غیر مجاز اسلحه شکاری و گلوله‌ها، خلاصی دادن مجرم از محاکمه از جمله اتهامات معاونین بوده که به لحاظ نحوه ارتکاب جرم و انگیزه مرتکبین، حکم حبس برخی از افراد در دیگر شهرهای استان‌های کشور اجرا می‌شود.

 

وی در خاتمه افزود: پرونده در جریان رسیدگی است و آثار و تبعات اجتماعی بزه ارتکابی، نحوه ارتکاب جرم و بیم تجری دیگران در رأی صادره لحاظ شده است که پس از قطعیت حکم و رعایت تشریفات قانونی، گردش کار حاصله منتشر خواهد شد.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده