جریمه‌های وصولی تعزیرات ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بیشتر از پیش‌بینی قانون بودجه

 

جریمه‌های وصولی تعزیرات ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بیشتر از پیش‌بینی قانون بودجه

 

عباس ذاقلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه تعزیرات حکومتی در 2 حوزه تنظیم‌گری بازار در عرضه کالا، خدمات، امور بهداشتی و درمانی، قاچاق کالا و ارز فعالیت می‌کند اظهار داشت: توجه به وظایف بر حسب مقررات و ظرفیت‌ها و استعدادها که وجود دارد در اولویت است.

 

وی اضافه کرد: از جهت راهبردی اهتمام سازمان تعزیرات حکومتی توجه آن به این است که بیشتر به موضوعات کلان بپردازد که تأثیرات بیشتری در بازار ایجاد کند.

 

قائم مقام سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: در این راستا تا زمانی که التهاب در بازار در عرضه کالا و خدمات وجود دارد سازمان تعزیرات حکومتی توجه ویژه به گلوگاه‌ها و مراکز عمده تولید به‌صورت گسترده دارد تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

 

ذاقلی به پرونده‌های تشکیل شده در 10 ماه امسال پرداخت و خاطرنشان کرد: در 10 ماه امسال 500 هزار تا 600 هزار پرونده در سراسر کشور وارد تعزیرات حکومتی و تقریباً همین میزان مختومه شده است.

 

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد از حدود 500 هزار پرونده ورودی به تعزیرات حکومتی 98 درصد آن مختومه و رسیدگی و منجر به صدور رای و اجرا حکم شده است.

 

قائم مقام سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به جریمه‌های وصولی تصریح کرد: بر‌اساس قانون بودجه باید 1800 میلیارد تومان از جریمه‌ها محقق می‌شد که تاکنون بیش از 4 هزار میلیارد تومان جرایمی است که از بابت پرونده‌هایی که رسیدگی شده وصول شده است.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده