تقویم آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو ۱۴۰۳

 

تقویم آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو ۱۴۰۳

 

جزییات و تقویم برگزاری آزمون (الکترونیکی) زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو (Tolimo) دوره­ های ۲۲۰ تا ۲۳۱ در سال ۱۴۰۳ اعلام شد.

 

به گزارش انتصار، آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو در دوره های ۲۲۰ تا ۲۳۱ به روش الکترونیکی، مطابق جدول اعلامی برگزار خواهد شد. آن دسته از افرادی که متقاضی شرکت در آزمون هستند، می توانند در زمان مقرر که از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اعلام می شود، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

 

تقویم برگزاری آزمون (الکترونیکی) زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو (Tolimo)

 

ماهدورهروز/ تاریخ
فروردین۲۲۰سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
اردیبهشت۲۲۱سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳
خرداد۲۲۲سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
تیر۲۲۳سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۳
مرداد۲۲۴سه‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۳
شهریور۲۲۵سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۳
مهر۲۲۶سه‌شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۳
آبان۲۲۷سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۳
آذر۲۲۸سه‌شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۳
دی۲۲۹سه‌شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۳
بهمن۲۳۰سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۳
اسفند۲۳۱سه‌شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۳

 

متقاضیان لازم است منحصراً به مرکزی که در زمان ثبت‌نام آن را انتخاب کرده‌اند، مراجعه کنند و در سایر مراکز از آنها آزمون به عمل نخواهد آمد. (اسامی مراکز در سامانه ثبت نام آزمون تولیمو اعلام شده است)

 

متقاضیان لازم است برای شرکت در جلسه آزمون در ساعت: ۷:۳۰ صبح روز آزمون، به مرکز برگزاری که در زمان ثبت نام انتخاب کرده اند مراجعه کنند. فرآیند آزمون در ساعت ۸:۰۰ صبح روز برگزاری شروع خواهد شد و متقاضیان باید نیم ساعت قبل از شروع فرآیند آزمون در محل حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند. عدم حضور به موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون

 

از آنجایی که آزمون به صورت الکترونیکی و از طریق رایانه برگزار می شود، برای متقاضیان کارت ورود به جلسه آزمون پیش بینی نشده است و نیازی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نیست.

 

متقاضیان لازم است با کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکسدار جدید، گذرنامه، کارت پایان خدمت «برای آقایان» و گواهینامه رانندگی) به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه کنند.

 

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که متقاضیان باید توسط رایانه، پاسخ سؤالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سؤال تشریحی را، تایپ و ثبت کنند.

 

بخش ها، تعداد سؤالات و مدت زمان پاسخ‌گویی به آنها

 

بخش های تستی: شامل ۱۰۵ سؤال است، و متقاضیان باید جمعاً در مدت ۸۰ دقیقه به سؤالات پاسخ دهند.

 

بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression): تعداد سؤالات ۳۵ سوال (۱۵ سؤال تکمیل جمله و ۲۰ سؤال شناسایی خطا)، مدت پاسخ‌گویی ۲۲ دقیقه

 

بخش دوم: درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension): تعداد سؤالات ۳۵ سوال (قسمت A «۲۰ گفتگوی کوتاه» با ۲۰ سؤال؛ قسمت B «۲ گفتگوی طولانی» با ۸ سؤال؛ قسمت C «۳ سخنرانی» با ۷ سؤال)، مدت پاسخ‌گویی ۱۸ دقیقه.

 

سؤالات بخش شنیداری (درک مطلب شفاهی) بصورت مستقل برای هر متقاضی از طریق هدست پخش خواهد شد و متقاضیان باید با توجه به متن سؤال که از هدست پخش می‌شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سؤال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام کنند.

 

متقاضیان باید توجه داشته باشند، متن سؤالات شنیداری فقط یک‌بار پخش می‌شود و قابل تکرار نیست، لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نشود.

 

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension): تعداد ۳۵ سوال که در مدت ۴۰ دقیقه باید پاسخ داده شود.

 

بخش تشریحی: نوشتاری (Writing): شامل یک سؤال است که متقاضیان باید در مدت ۳۰ دقیقه از طریق رایانه به سؤال مربوط پاسخ دهند. متقاضیان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات با صفحه کلید برخوردار باشند.

 

۱- متقاضیان باید کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکسدار جدید یا گذرنامه) همراه داشته باشند.

 

۲- متقاضیان باید از آوردن هرگونه وسایل اضافی شامل: نوشت افزار (خودکار، خودنویس، اتود، روانویس، کاغذ یاداشت و …)، کیف یا ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه و … اکیداً خودداری کنند. ممکن است محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی نشده باشد، لذا حوزه‌های امتحانی مسؤولیتی در قبال نگهداری از این وسایل ندارند.

 

۳- صحبت کردن با سایر متقاضیان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم‌التحریر، یادداشت، … در جلسه امتحان به عنوان تقلب و تخلف محسوب می‌شود و با متقاضی متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری رفتار خواهد شد.

 

۴- همراه داشتن هرگونه وسایل غیرمجاز شامل دستگاههای ارتباط الکترونیکی، تلفن همراه حتی بصورت خاموش، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند، هندزفری و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری، موجب محرومیت از گزینش در آزمون می شود.

 

۵- در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری آزمون، لازم است متقاضیان، حداکثر تا یک روز بعد از آزمون، از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: https://request.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه و درخواست خود را ثبت کنند. بدیهی است درخواست های واصله بعد از مهلت مقرر، قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود. لازم است از مراجعه حضوری به سازمان، خودداری شود.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده