ابهام در زمان اعلام نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه اسفند ۱۴۰۲

 

ابهام در زمان اعلام نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه اسفند ۱۴۰۲

 

با گذشت نزدیک به دو ماه از آزمون، انتظار داوطلبان برای اعلام نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه اسفند ۱۴۰۲ ادامه دارد.

 

به گزارش انتصار ، دومین آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه سال ۱۴۰۲ روز جمعه ۱۸ اسفند ساعت ۱۵ در ۳۱ استان و ۵۰ شهر کشور برگزار شد.

 

آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه اسفند ماه سال ۱۴۰۲ سومین آزمونی براساس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار است.

 

بنا به این قانون، قبولی در این آزمون‌ منوط به کسب حداقل نمره قانونی تعیین شده است. این نمره در سهمیه آزاد عبارت است از هفتاد درصد (۷۰%) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (۱%) حائزان بالاترین امتیاز تعیین می‌شود و برای سهمیه ایثارگران شصت درصد (۶۰%) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (۱%) حائزان بالاترین امتیاز است.

 

زمان اعلام نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه اسفند ۱۴۰۲

 

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با صدور اطلاعیه ای درباره آزمون فوق العاده وکالت در ۱۹ اسفندماه، اعلام کرد: مسئولیت برگزاری آزمون و اعلام نتایج مرحله کتبی بر عهده سازمان سنجش است.

 

در بخشی از این اطلاعیه زمان اعلام نتایج اولیه بعد از رسیدگی به اعتراضات و تهیه کلید سوالات، چهل و پنج روز کاری بعد از آزمون اعلام شده است.

 

این در حالی است که سازمان سنجش آموزش کشور نیز به عنوان مجری برگزار کننده آزمون تا به این لحظه تاریخ دقیقی برای اعلام نتایج مشخص نکرده است.

 

در همین راستا مهرداد ریاحی در جمع خبرنگاران در ۱۸ اسفندماه در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون گفت: نتایج آزمون مذکور نیز ۲ ماه بعد از برگزاری آن از طریق سایت سنجش اعلام خواهد شد.

 

او ادامه داد: مرجع اصلی اعلام پذیرفته شدگان نهایی آزمون کتبی سازمان سنجش و مرجع قبولی نهایی پس از طی مراحل استعلام و تحقیقات و مصاحبه صلاحیت عمومی، مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه است.

 

این تاریخ ها باعث سردرگمی داوطلبان شده است و با توجه به گذشت نزدیک به دو ماه از آزمون انتظار برای اعلام نتایج تداوم دارد.

 

گفتنی است اندکی پس از برگزاری دومین آزمون سال ۱۴۰۲ مرکز وکلای قوه قضاییه زمزمه‌هایی مبنی بر احتمال لو رفتن سوالات در فضای مجازی منتشر شد و برخی داوطلبان مدعی شدند یک کانال تلگرامی ساعاتی قبل از برگزاری، سوالات آزمون را منتشر کرده است.

 

در حال حاضر پرونده ای مبنی بر ادعای لو رفتن سوالات آزمون مطرح است و باید دید آیا این پرونده بر روند اعلام نتایج اثر می گذاره یا خیر؟

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده