جزییات و نحوه دریافت کارت آزمون سردفتری ۱۴۰۳ (نوبت ۱۴۰۲)

 

جزییات و نحوه دریافت کارت آزمون سردفتری ۱۴۰۳ (نوبت ۱۴۰۲)

 

اطلاعیه اعلام زمان پرینت کارت و برگزاری آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی – سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۱۴۰۳ (نوبت پذیرش ۱۴۰۲)

 

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبانی که در آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی – سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۱۴۰۳ برگزاری آزمون روز پنجشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۷) ثبت نام نموده اند نظر این عزیزان را به موارد ذیل جلب می‌نماید

 

الف) نحوه و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون

 

کارت شرکت در آزمون از روز دوشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار خواهد گرفت. لذا داوطلبان برای شرکت در جلسه امتحان باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به درگاه اطلاع رسانی مذکور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه ای نام نام خانوادگی کد ملی سال تولد و ….) و یا اطلاعات ثبت نامی شماره پرونده و کد پیگیری و … از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه و بر اساس آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.

 

بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

 

چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نم‌یشود لازم است با مراجعه به درگاه این سازمان و ورود به سیستم پاسخ گویی اینترنتی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت نام اقدام نماید.

 

لازم به ذکر است این امکان برای داوطلبانی فراهم است که در سیستم پاسخ گویی عضو باشند. لذا ضرورت دارد داوطلبانی که اطلاعات فوق را مفقود نموده اند با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام نمایند.

 

ب) در خصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغایرتی مشاهده شد متقاضیان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند

 

۱. با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه ای متقاضیان از سامانه ثبت احوال امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه ای وجود ندارد. لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات شناسنامه ای کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد ضروری است موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال منطقه سکونت خود پیگیری نمایید.

 

۲. چنانچه مغایرتی در اطلاعات مربوط به سهمیه ایثارگران در کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد برای داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه بنیاد شهید سپاه پاسداران ستادکل نیروهای مسلح و وزارت جهاد کشاورزی لازم است جهت اعلام مغایرت حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ منحصراً به درگاه اطلاع رسانی این سازمان قسمت ویرایش اطلاعات کارت مراجعه و نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایید تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط سهمیه مورد نظر برای شما اعمال شود. در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهید شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نیست.

 

تذکر مهم در خصوص سهمیه

 

داوطلبانی که در زمان ثبت نام متقاضی استفاده از سهمیه بوده اند و سهمیه درخواستی آنان از طرف ارگان مربوط مورد تایید قرار نگرفته است ضرورت دارد پس از مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات و اصلاح سهمیه عدم تایید سهمیه خود را از ارگان ذیربط پیگیری نمایند.

 

۳. چنانچه مغایرتی در تاریخ فارغ التحصیلی عنوان مقطع و رشته تحصیلی و استان حوزه محل انتخاب سردفتر اسناد رسمی وجود دارد حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۷ از قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام نمائید.

 

۴.  چنانچه نسبت به نوع جنس مندرج در کارت زن یا مرد معترض هستید و یا شماره داوطلب شما چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا است مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ب» به نماینده سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور مستقر در واحد رفع نقص حوزه مربوطه تا روز قبل از برگزاری آزمون مراجعه نمایید و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف شود.

 

۵. چنانچه کارت شرکت در آزمون شما فاقد عکس است و یا عکس روی کارت اشکالاتی از جمله فاقد مهر واضح نبودن عکس و یا اشتباه عکس دارد میبایست ضمن همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون ۲ قطعه عکس ۳۴ و کارت ملی یا شناسنامه عکس دار مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ب» به نماینده سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور مستقر در واحد رفع نقص حوزه مربوطه تا روز قبل از برگزاری آزمون مراجعه نمایید و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف شود.

 

بدیهی است در غیر این صورت فرد به عنوان متخلف تلقی خواهد شد. ضمناً سایر اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون هر متقاضی بر اساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت نام که توسط خود داوطلب تکمیل گردیده در نظر گرفته شده است. متقاضیان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه این سازمان قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.

 

پ) آدرس و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون

 

نماینده این سازمان در روز چهارشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ صبح از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۸:۰۰ در واحد رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد. داوطلبانی که بر اساس توضیحات بند «ب» لازم است به نماینده رفع نقص کارت مراجعه نمایند برای اطلاع از آدرس واحد رفع نقص کارت هر شهرستان جدول ذیل این اطلاعیه را ملاحظه کنند.

 

ضمناً استانها و شهرستانهای محل برگزاری آزمون به شرح جدول مندرج در بند (ج) همین اطلاعیه اعلام شده است.

 

ت) یادآوری‌های مهم

 

برای حضور در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار الزامی است.

 

فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۷:۳۰ صبح هفت) و سی روز پنجشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ شروع خواهد شد. درب ورودی حوزه های امتحانی رأس ساعت ۷:۰۰ هفت و سی بسته خواهد شد لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن دربهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

 

هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید چند مداد سیاه نرم پررنگ مداد تراش مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد. رد و بدل کردن این موارد در جلسه آزمون تخلف محسوب می‌شود.

 

داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله پیجر تلفن همراه ساعت هوشمند دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه کتاب ماشین حساب ریموت کنترل هر گونه یادداشت و نظایر آن به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی شده و با داوطلبان ذیربط بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که بخشی از آن در بند «ب» آمده است رفتار خواهد شد.

 

به همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد. حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و… معذور هستند بنابراین توصیه اکید می‌شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.

 

داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.

 

با توجه به اینکه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور برای بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی – سازمان ثبت اسناد و املاک کشور – سال ۱۴۰۳ از تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ لغایت ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ بصورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایید.

 

ث – قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری

 

ماده ۵- تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:

 

الف- ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون شود یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه‌دار.


ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه‌دار سازد از قبیل:


۱- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.
۲- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سؤال برای تخلف در آزمون.
۳- ثبت‌نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.


ج- استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه‌دار.


د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سؤالات.


ه‍- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها.


و- هرگونه تغییر غیرمجاز سؤالات، اوراق و پاسخنامه‌های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.


ز- افشای سؤالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو.


ح- خرید یا فروش سؤالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سؤالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.

 

ماده ۶- هیأت‌های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات‌های زیر را درباره متخلفان دارند:

 

الف- درمورد مشمولان بند (الف) ماده (۵): اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال.


ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.


تبصره- آرای هیأت‌های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها است.

 

ماده ۷- در مورد مشمولان بندهای (د)، (ه‍)، (و) (ز) و (ح) ماده (۵) هیأت‌های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا یک میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می‌نمایند.

 

ماده ۸– ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، موجب تشدید مجازات می‌شود و تشکیل ‌دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می‌شود. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب است.

 

ماده ۹- رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأت‌های انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته‌های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می‌شود.

 

ماده ۱۰- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات‌های مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می‌نماید. در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود، و چنانچه گواهی فارغ‌التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.

 

ماده ۱۱- چنانچه با بررسی‌های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلب و سوابق تحصیلی وی مغایرت‌های غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش‌دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأت‌های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می‌آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.

 

ماده ۱۲- هر مؤسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون‌های مورد بحث این قانون فعالیت می‌کند، چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو می‌شود و مدیران مسئول آنها، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازات‌های پیش‌بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می‌شوند، و چنانچه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسئول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) است.

 

تبصره- در مورد آموزشگاه‌هایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذی‌ربط مدعی‌العلوم نیز می‌تواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

 

ج- استان و شهرهای محل برگزاری و آدرس محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سردفتری

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده