صدور احکام بدوی امیرحسین مقصودلو

 

صدور احکام بدوی امیرحسین مقصودلو

 

احکام بدوی پرونده‌های امیرحسین مقصودلو معروف به تتلو در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران و یکی از شعب دادگاه کیفری یک استان تهران صادر شد.

 

به گزارش انتصار ، وکیل امیرحسین مقصودلو امروز از صدور حکم بدوی پرونده این متهم پرحاشیه خبر داد و گفت او به حبس‌های طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت محکوم شده است.

 

در همین حال رسانه خبری فراروز به نقل از یک منبع آگاه نوشت:

 

امیرحسین مقصودلو معروف به تتلو در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران بابت تشویق مردم به فسادوفحشا به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری، از بابت دعوت مردم به قمار به ۲ سال حبس تعزیری و از بابت فعالیت تبلیغی مغایر و مخل شرع مقدس اسلام به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

 

ساعتی بعد قوه قضاییه نیز اطلاعیه درباره دو پرونده این متهم به شرح زیر صادر کرد:

 

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران پس از بررسی و تحقیقات نهایی که با حضور وکلا و خانواده انجام شد، امیرحسین مقصودلو را بابت اتهام‌های مندرج در کیفرخواست به صورت جداگانه به تحمل حبس تعزیری محکوم کرده است.

 

حکم دادگاه انقلاب در این پرونده بدوی بوده و ظرف مدت ۲۰ روز پس از ابلاغ، قابل اعتراض در دادگاه تجدید نظر استان تهران است.

 

تتلو دارای یک پرونده در دادگاه کیفری یک استان تهران بود که از بابت اتهام مندرج در پرونده به حبس محکوم شده است.

 

این گزارش حاکی است تتلو یک پرونده دیگر هم به اتهام توهین به مقدسات در دادگاهی دیگر داشت که مربوط به سالیان گذشته و زمانی بود که در ایران حضور نداشت؛ او در این پرونده نیز به سه سال حبس محکوم شده است.

 

گفتنی است در جریان روند بررسی پرونده امیرحسین مقصودلو در محاکم استان تهران هیچ فردی یا افرادی به عنوان شاکی خصوصی از او شکایت نکرد و هیچ‌گونه پرونده‌ای با عنوان شاکی خصوصی برای تتلو تشکیل نشد.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده