زمان برگزاری آزمون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سال ۱۴۰۳

 

زمان برگزاری آزمون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سال ۱۴۰۳

 

زمان احتمالی برگزاری آزمون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سال ۱۴۰۳ اعلام شد.

 

به گزارش انتصار، محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در دومین روز از هفته قوه قضاییه با حضور در برنامه صف اول درباره اقدامات تحولی و هوشمندسازی دستگاه قضا توضیحاتی را ارائه کرد.

 

او در این برنامه درباره آزمون بعدی دفاتر خدمات قضایی گفت: آزمون قبلی در سال ۱۴۰۱ برگزار شد و ما به درگاه ملی مجوز‌ها متصل شده ایم. در آزمون قبلی حدود ۱۴ هزار نفر شرکت کردند و در مرحله اول هزار و ۸۰۰ نفر پذیرش علمی شدند و حدود ۶۰۰ دفتر در حال راه اندازی است و ان شاالله بتوانیم در نیمه دوم امسال آزمون بعدی را برگزار کنیم.

 

شرایط متقاضیان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

 

بر اساس آیین نامه اجرایی دفاتر و کانون خدمات الکترونیک قضایی مصوب ۱۴۰۱، صدور پروانه برای متقاضیان تاسیس دفاتر، منوط به احراز شرایط زیر است:

 

الف- شرکت در آزمون تخصصی و کسب حداقل هفتاد درصد نمره تراز میانگین یک درصد حائزان بالاترین نمره تراز؛

 

ب – دارا بودن حداقل سه سال سابقه کار مرتبط برای دارندگان مدرک کارشناسی یا سطح دو حوزه علمیه، دو سال برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد یا سطح سه حوزه علمیه و یک سال برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی یا سطح چهار حوزه علمیه.

 

۵ مرحله برای دریافت پروانه راه‌اندازی دفتر خدمات الکترونیک قضایی

 

مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در خصوص جزئیات پروانه تاسیس دفاتر خدمات قضایی اعلام کرده است: شرکت کنندگان برای دریافت پروانه راه‌اندازی دفتر خدمات الکترونیک قضایی ۵ مرحله را پشت سر می‌گذارند. گام اول، شرکت در  آزمون کتبی است.


بعد از آزمون کتبی مصاحبه علمی خواهند داشت و در مرحله سوم، صلاحیت‌های لازم که شامل شرایط عمومی و اختصاصی است احراز می‌شود.


در مرحله بعد حفاظت اطلاعات قوه قضاییه که مسئول نظارت بر صلاحیت‌های افراد است، تاییدیه لازم را صادر می کند و در مرحله پنجم، دفاتر بر اساس اولویت راه‌اندازی خواهند شد.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده