قاتل وکیل شاهرودی در ملاء عام قصاص می شود

 

قاتل وکیل شاهرودی در ملاء عام قصاص می شود

 

به گزارش انتصار، علی تقی خاکی ظهر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه به میزبانی دادگستری شاهرود ضمن اشاره به اقدامات انجام شده طی یک سال اخیر در دستگاه قضائی بیان کرد: از هفته قوه قضائیه سال قبل تا کنون شش هزار و ۱۰۰ پرونده وارد دادسرای شاهرود شده است.

 

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته شورای حل اختلاف شهرستان به ۱۲ هزار و ۲۷۷ پرونده رسیدگی کرده است، افزود: ۴۳ درصد از این میزان پرونده وارده به شورای حل اختلاف، به صلح و سازش منجر شده است.

 

رئیس دادگستری شاهرود با بیان اینکه در یک سال اخیر هشت هزار و ۳۵۴ پرونده در محاکم قضائی شهرستان مورد رسیدگی قرار گرفته است، تاکید کرد: این پرونده‌ها عمدتاً در محاکم حقوقی، کیفری، خانواده و دادگاه انقلاب رسیدگی شده است.

 

تقی خاکی با بیان اینکه «دادگاه صلح» طرح ابتکاری جدیدی است که در شاهرود راه اندازی می‌شود، ابراز کرد: تلاش داریم تا دو ماه آینده برای نخستین بار این نوع دادگاه‌ها را راه اندازی کنیم.

 

وی با بیان اینکه «دادگاه صلح» اصلاح قانون شورای حل اختلاف را شامل می‌شوند، افزود: مصالحه و سازش بین طرفین دعوا وظیفه اصلی این دادگاه‌ها محسوب می‌شود همچنین این دادگاه تلاش می‌کند تا فرهنگ صلح و سازش را هم در جامعه ترویج دهد.

 

رئیس دادگستری شاهرود درباره پرونده قتل وکیل شاهرودی نیز بیان کرد: عامل این قتل در ملأ عام قصاص خواهد شد.

 

تقی خاکی بیان کرد: دیگر عاملان این قتل نیز به ۲۵ سال تبعید در مناطق محروم جنوب کشور محکوم شده اند که حکم در دست اجرا است.

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده